7. ledna 2017 • 07:15

Kaše první hvězdou zápasu, Frolík vstřelil Vancouveru dva góly

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | Ondřej Kaše zařídil v pátečním utkání NHL gólem v prodloužení výhru hokejistů Anaheimu nad Arizonou 3:2. Jeden gól hostů vstřelil Martin Hanzal. Dvakrát se trefil Michael Frolík, jehož Calgary ale prohrálo 2:4 na ledě Vancouveru. Jaromír Jágr si připsal asistenci u vítězné branky Floridy, která porazila Nashville 2:1.

Kaše skóroval půl minuty před koncem nastaveného času s velkým přispěním brankáře Coyotes Mika Smitha. Ten krátce předtím předvedl dva výborné zákroky, pak si však počínal příliš riskantně s rozehrávkou ve vlastním brankovišti a otálel s pukem na hokejce tak dlouho, až jeho přihrávku zachytil Kaše a pohotově zavěsil. Kojoti tak utrpěli devátou porážku v řadě.

Naopak na šest zápasu prodloužili vítěznou sérii hokejisté Vancouveru. Frolík sice už ve druhé minutě otevřel skóre večera, domácí ale ještě do úvodní přestávky otočili na 2:1 a postupně odskočili až do vedení 4:1. Český útočník pak druhou trefou v zápase a celkově devátou v sezoně pouze zmírnil porážku Calgary v předposlední minutě dorážkou při přesilové hře.

Frolík byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, hlavním hrdinou byl ale domácí gólman Ryan Miller, který si připsal 44 zákroků. Jeho protějšek Brian Elliott na druhé straně čelil pouhým třinácti střelám, přesto čtyřikrát inkasoval. Dvěma góly se blýskl finský útočník Markus Granlund.

Florida si proti Nashvillu připsala premiérovou výhru v novém roce a teprve druhou z posledních sedmi zápasů. Po souhře v útočném pásmu s Jágrem a Vincentem Trocheckem o ní rozhodl gólem v 51. minutě Jonathan Marchessault, který překvapil brankáře Juuse Sarose lehkou střelou od mantinelu.

Jágr tak zaznamenal asistenci v utkání, které Panteři nazvali Večerem Jaromíra Jágra na počest jeho milníků v kariéře. Prvních deset tisíc fanoušků obdrželo tričko s Jágrovými motivy, během zápasu se na kostce nad ledem promítaly nejlepší okamžiky z kariéry českého veterána.

NHL:

Florida - Nashville 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 3. McKegg, 51. Marchessault (Jágr) - 46. C. Smith. Střely na branku: 34:29. Diváci: 14.003. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Reimer, 3. McKegg (všichni Florida).

New Jersey - Toronto 2:4 (0:4, 0:0, 2:0)
Branky: 57. Parenteau, 58. Merrill - 10. Kadri, 14. Brown, 15. Matthews, 16. Bozak. Střely na branku: 32:14. Diváci: 15.233. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kadri, 3. Bozak (všichni Toronto).

Anaheim - Arizona 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Cramarossa, 37. Wagner, 65. Kaše - 22. Hanzal, 44. Ekman-Larsson. Střely na branku: 35:23. Diváci: 15.415. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Fowler, 3. Cramarossa (všichni Anaheim).

Colorado - NY Islanders 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Landeskog, 65. MacKinnon - 38. Boychuk. Střely na branku: 39:36. Diváci: 14.788. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Greiss (Islanders).

Vancouver - Calgary 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 40. a 44. Markus Granlund, 11. Chaput, 14. Eriksson - 2. a 59. Frolík. Střely na branku: 13:46. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Granlund (oba Vancouver), 3. Frolík (Calgary).

Chicago - Carolina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Toews, 34. Panarin - 40. Rask. Střely na branku: 24:40. Diváci: 21.822. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Toews, 3. Panarin (všichni Chicago).