Rozjetý Frolík přidal další gól, Columbusu nepomohl ani Sedlák

Autor: mto, ČTK
0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

SOUHRN | V pátek se trefil Michael Frolík proti Vancouveru dvakrát, ale bylo to málo. V sobotu naopak stačila jediná branka českého útočníka ke sladké odvetě, Calgary tentokrát vyhrálo 3:1. Druhou prohru v řadě po šestnácti výhrách zapsal Columbus a nepomohl ani gól Lukáše Sedláka. Blue Jackets přitom vedli už 4:1, přesto prohráli s NY Rangers 4:5.

Frolíkova chvíle přišla dvě minuty před koncem, kdy utnul závěrečný tlak soupeře a ze samostatného úniku svým desátým gólem v sezoně uzavřel skóre na 3:1.

"V pátek jsme hráli skvěle, mnohem líp než dnes, jenže jsme nedokázali využít šance. Dnes to nebyl náš nejlepší výkon, ale našli jsme cestu k vítězství. Získat dva body a udržet se v tabulce před Vancouverem je pro nás ohromně důležité," řekl útočník domácích Stajan, jehož tým zůstal sedmý v tabulce Západní konference, o tři body před Canucks. Ti kvůli početné marodce nastoupili jen s pěti obránci.

Columbus promrhal vedení 4:1

Blue Jackets prohráli podruhé za sebou po předchozí sérii šestnácti vítězství. Duel s Rangers přitom měli skvěle rozehraný, když Sedlák na začátku 24. minuty po nájezdu z pravé strany zvyšoval už na 4:1! Jenže hosté se následně nadechli k velkému obratu.

Minutu po Sedlákově trefě nejprve snížil Michael Grabner. Ve třetí třetině se postaral o vyrovnání dvěma premiérovými góly v sezoně obránce Adam Clendening a pouhých 17 sekund před třetí sirénou rozhodl o vítězství Rangers svou druhou trefou v utkání Grabner, když se po chybě domácích na útočné modré čáře dostal do rychlého úniku a jedinečnou šanci využil.

"Odehráli jsme jednu dobrou třetinu, která nám otevřela cestu k vítězství," řekl lakonicky trenér Alain Vigneault. Jeho protějšek John Tortorella litoval, že Columbus neubránil oslabení na začátku třetí třetiny. "Nechci všechno házet na brankáře, ale potřebovali jsme v tu chvíli podržet," naznačil Tortorella, že nebyl spokojen s výkonem Curtise McElhinneyho, který dostal šanci místo Sergeje Bobrovského.

Boston nedal Floridě žádnou šanci

Davidové Krejčí a Pastrňák se jednou přihrávkou podíleli na jasném vítězství Bostonu 4:0 na ledě Floridy. "Panteři", kteří o den dříve přemohli Nashville, tak prohráli s "Medvědy" i čtvrtý zápas v sezoně.

Specialistou na tým kolem Jaromíra Jágra je především brankář Bruins Tuukka Rask, který zneškodnil všech 25 střel a udržel páté čisté konto v ročníku. Proti Panthers vychytal ve 23 zápasech už 19. vítězství. "Mám Floridu rád. Je tady teplo a sluníčko," žertoval, když se ho novináři ptali, čím to, že se mu v Sunrise tak daří. "Ale nevím. Žádný konkrétní důvod asi není. Většinou tady prostě odehrajeme povedený zápas," dodal finský gólman, který zlikvidoval i dvě šance Jágrovi.

Sérii devíti porážek přerušila Arizona výhrou 2:1 po samostatných nájezdech nad NY Islanders. Kojoti vyhráli penaltový rozstřel 2:0, jeden z nájezdů proměnil Radim Vrbata.

Výsledky:

Buffalo - Winnipeg 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 20. O'Reilly, 46. Foligno, 46. Girgensons, 50. Gionta - 5. Ehlers, 23. Stafford, 28. Armia. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. Gionta, 3. Girgensons (všichni Buffalo).

Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Branky: 22. Konecny (Voráček), 29. Couturier (Voráček), 30. Raffl, 38. Gudas - 6. Kučerov, 37. Killorn. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 44:26. Diváci: 19.810. Hvězdy zápasu: 1. Gudas, 2. Schultz, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

Los Angeles - Minnesota 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. Carter, 32. Gáborík, 41. Muzzin, 64. Pearson - 4. Koivu, 8. Coyle, 60. Parise. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Koivu (Minnesota).

Toronto - Montreal 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Bozak, 17. Kadri, 39. Van Riemsdyk - 1. Pacioretty, 4. Lehkonen (Plekanec), 20. Ščerbak, 21. Radulov, 44. McCarron. Střely na branku: 36:31. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Montreal), 2. Marner (Toronto), 3. Pacioretty (Montreal).

Ottawa - Washington 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)'
Branka: 2. Oshie. Střely na branku: 30:20. Diváci: 18.696. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Condon (Ottawa).

New Jersey - Edmonton 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Wood - 44. Benning, 64. Letestu. Střely na branku: 20:43. Diváci: 14.734. Hvězdy zápasu: 1. Letestu (Edmonton), 2. Schneider, 3. Wood (oba New Jersey).

Columbus - NY Rangers 4:5 (3:1, 1:1, 0:3)
Branky: 2. Nutivaara, 5. Atkinson, 16. Hartnell, 24. Sedlák - 25. a 60. Grabner, 42. a 53. Clendening, 15. Lindberg. Střely na branku: 37:34. Diváci: 19.001. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Clendening (oba Rangers), 3. Hartnell (Columbus).

Arizona - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Perlini, rozh. nájezd Duclair - 36. Quine. Střely na branku: 27:28. Diváci: 12.380. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Perlini, 3. Duclair (všichni Arizona).

St. Louis - Dallas 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 10. a 28. Stastny, 17. Tarasenko, 59. Berglund - 3. Korpikoski, 21. Eaves, 39. Klingberg (Faksa). Střely na branku: 22:28. Diváci: 19.503. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Korpikoski (Dallas).

Calgary - Vancouver 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 15. Chiasson, 16. Stajan, 59. Frolík - 24. Horvat. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.685. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Gaudreau (oba Calgary), 3. Horvat (Vancouver).

Florida - Boston 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 13. a 30. Marchand (na druhou Pastrňák), 25. Backes (Krejčí), 45. Nash. Střely na branku: 25:37. Diváci: 16.630. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand, 3. Backes (všichni Boston).

San Jose - Detroit 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)
Branky: 42. a 51. Pavelski, 16. Donskoi, 18. Müller, 20. Marleau, 45. Boedker - 13. Vanek, 45. Mantha, 54. Athanasiou. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, z 20 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Donskoi, 3. Burns (všichni San Jose).