Pavelec znovu zářil a přepisoval klubové tabulky, Vrbata bral 4 body

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | I ve svém druhém zápase v této sezoně NHL slavil brankář Ondřej Pavelec s hokejisty Winnipegu vítězství. Jets porazili v sobotním duelu St. Louis 5:3 a český gólman, který byl nedávno povolán do prvního týmu z farmy, k výhře přispěl 34 úspěšnými zákroky. Stejně jako o dva dny dříve po vítězství 6:3 nad Arizonou byl Pavelec vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Zářil i Radim Vrbata, který pomohl gólem a třemi nahrávkami k výhře Arizony nad Tampou Bay 5:3.

Jako hlavní hvězda utkání byl oceněn Bryan Little, který se podílel na výhře Winnipegu dvěma góly. Domácí vedli už 5:1, ale v 53. a 54. minutě Pavelce překonali Paul Stastny a Kevin Shattenkirk, který dal svou druhou branku v zápase. Další drama Winnipeg nepřipustil.

Pavelec navíc v utkání přepisoval klubové dějiny, ve druhé třetině totiž pochytal 25 střel soupeře a tolik zákroků za jednu dvacetiminutovku si ještě žádný gólman Jets připsat nedokázal.

"Cítil jsem se určitě o dost lépe než v předchozím zápase," řekl Pavelec. "Lépe nám vyšel začátek a od toho se to celé odvíjelo. To první utkání byl úplně jiný příběh než dneska," radoval se český gólman. A jeho výkon ocenil i autor dvou gólů St. Louis Shattenkirk. "Pavelec předvedl několik skvělých zákroků. Hodně je dnes podržel," konstatoval.

Vrbata a Hanzal klíčem k výhře

Coyotes měli povedený vstup do utkání. V 9. minutě se po rychlém protiútoku a Vrbatově přihrávce prosadil střelou z úhlu Tobias Reider, o dvě minuty později zvýšil Vrbata svým 11. gólem v sezoně na 2:0, když si vybruslil zpoza branky a střelou z podobné pozice jako Reider rovněž zaskočil brankáře Bena Bishopa.

Rozhodující krok k úspěchu pak domácí udělali v posledních pěti minutách druhé třetiny, kdy třemi góly odskočili do vedení 5:1. Pátý gól přidal 16 sekund před druhou sirénou Hanzal, když Vrbata vybojoval puk u zadního mantinelu a přihrál jej osamocenému krajanovi před brankou. Pro Hanzala to byl desátý zásah v sezoně, stejně jako pro Paláta, který v 55. minutě v přesilovce snížil na konečných 5:3.

Vrbata ziskem čtyř bodů vyrovnal své osobní maximum, byl však vyhlášen až třetí hvězdou zápasu za svými parťáky z útočné formace - druhým Riederem a prvním Hanzalem. Zejména díky této trojici Coyotes přerušili sérii čtyř porážek, 45 zákroky se na úspěchu podílel brankář Mike Smith.

"Bishop je rozměrný gólman, moc volného místa už za ním v brance nezbývá, ale dali jsme dnes pár gólů, které obvykle nepouští," konstatoval Vrbata. "Naše lajna dobře pracovala s pukem, nemuseli jsme ho pořád pracně získávat. Také jsme se úspěšně doplňovali, takže jsme hodně akcí dokázali dělat v rychlosti," dodal český útočník.

Dalším hrdinou večera se stal Christian Fischer, který skóroval při svém debutu v NHL a hned si připsal vítězný gól. "Na to, že bych dal gól, jsem nemyslel. Byl jsem vůbec rád, že si poprvé zahraju. To bohatě stačilo. A když jsem pak viděl, že to skončilo v branc, úplně mě pohltily emoce," radoval se devatenáctiletý mladík.

Tampa prohrála osmý z posledních deseti zápasů a v neuvěřitelně vyrovnané tabulce Východní konference spadla už na předposlední místo se stejným počtem bodů jako Detroit a Buffalo, které dokázalo porazit 3:2 v prodloužení Montreal. Jen o bod méně mají na chvostu New York Islanders, kteří vyhráli 4:2 nad Los Angeles a připsali si třetí vítězství za sebou.

Zacha načal Flyers

Zacha v 8. minutě otevřel skóre zápasu, když v útočném pásmu vypíchl puk soupeři a následně překonal Michala Neuvirtha v brance Philadelphie bekhendovou střelou z mezikruží.

Domácí v 11. minutě vyrovnali a pak se dlouho čekalo, kdo zlomí nerozhodný stav 1:1. Nakonec se to v závěru druhé třetiny povedlo dvěma trefami hostům. Ve 36. minutě prostřelil Neuvirtha při dvojnásobné přesilové hře Kyle Palmieri, když na trestné lavici seděli Radko Gudas a Wayne Simmonds. V poslední minutě druhého dějství unikl za obranu Letců Miles Wood a zvýšil na 3:1.

Od začátku třetí třetiny vystřídal Neuvirtha v brance Flyers Steve Mason, žádnou změnu to ale nepřineslo. Už ve 45. minutě totiž Wood dostal v přesilové hře přihrávku před prázdnou branku a svým druhým gólem v utkání sebral domácím jakékoliv naděje na obrat.

V čele NHL zůstává Washington, který otočil duel s Dallasem z 1:3 a díky vítězství 4:3 v prodloužení bodoval ve třináctém utkání v řadě. Rozhodující gól vstřelil po 19 sekundách nastaveného času Jay Beagle.

Výsledky:

Winnipeg - St. Louis 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 8. a 43. Little, 22. Wheeler, 47. Scheifele, 52. Ehlers - 14. a 54. Shattenkirk, 53. Stastny. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 37 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,9 procenta. Střely na branku: 29:37. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Pavelec (oba Winnipeg), 3. Shattenkirk (St. Louis).

Columbus - Carolina 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 15. a 51. Hartnell, 5. Hännikäinen - 30. Aho, 36. Faulk. Střely na branku: 20:37. Diváci: 19.033. Hvězdy zápasu: 1. Hartnell, 2. Bobrovskij, 3. Prout (všichni Columbus).

Toronto - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 28. Bozak, 48. Martin - 15. Ryan, 59. Hoffman, rozhodující sam. nájezd Pyatt. Střely na branku: 33:27. Diváci: 19.544. Hvězdy zápasu: 1. Pyatt (Ottawa), 2. Kadri (Toronto), 3. Hoffman (Ottawa).

Montreal - Buffalo 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 24. Lehkonen, 29. Danault - 25. Gionta, 52. Franson, 62. Bogosian. Střely na branku: 38:38. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Bogosian (Buffalo), 2. Price (Montreal), 3. Lehner (Buffalo).

NY Islanders - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 28. a 50. Lee, 3. Chimera, 60. Tavares - 41. Carter, 45. Doughty. Střely na branku: 36:36. Diváci: 15.138. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Berube (oba Islanders), 3. Doughty (Los Angeles).

Arizona - Tampa Bay 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
Branky: 9. Rieder (Vrbata), 11. Vrbata (Hanzal), 35. Stone (Hanzal, Vrbata), 37. Fischer, 40. Hanzal (Vrbata) - 19. Paquette, 50. Naměstnikov (Palát), 55. Palát. Střely na branku: 23:48. Diváci: 12.177. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Rieder, 3. Vrbata (všichni Arizona).

Dallas - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. Cracknell, 27. Eaves, 36. Ja. Benn - 3. Burakovsky, 44. Ovečkin, 46. Oshie, 61. Beagle. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Beagle (Washington), 2. Eaves (Dallas), 3. Niskanen (Washington).

Minnesota - Anaheim 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 3. a 54. Haula, 26. a 56. Zucker, 55. Suter - 6. Noesen, 14. Fowler, 23. Perry. Střely na branku: 25:29. Diváci: 19.288. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Haula, 3. Zucker (všichni Minnesota).

Philadelphia - New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Konecny - 40. a 45. Wood, 8. Zacha, 36. Palmieri. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 40 minut, z 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Střely na branku: 36:29. Diváci: 19.932. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. Cammalleri, 3. Kinkaid (všichni New Jersey).

San Jose - Colorado 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Ward, 36. Karlsson, 62. Schlemko - 31. Grigorenko, 51. Beauchemin. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Schlemko, 2. Karlsson (oba San Jose), 3. MacKinnon (Colorado).

Calgary - Edmonton 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)
Branky: 36. Tkachuk (Frolík), 41. Monahan, 56. Bouma - 6. a 33. Eberle, 2. Slepyšev, 6. Letestu, 24. McDavid, 37. Klefbom, 60. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 41:31. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Eberle, 3. Klefbom (všichni Edmonton).