Jubilea neřešil, těšili ho parťáci. Usnadňují mi život, má radost Jágr

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Jaromír Jágr ozdobil své středeční 45. narozeniny 1900. bodem v NHL. Získal ho za asistenci, kterou podpořil výhru Floridy 6:5 v prodloužení na ledě San Jose. Český útočník zaokrouhlil počet bodů v 53. minutě přihrávkou na gól Aleksanderu Barkovovi a na kontě má 759 branek a 1141 asistencí v 1684 zápasech. Jágr je po Waynu Gretzkém druhým hokejistou v historii soutěže, který dosáhl této mety.

"Nestaral jsem se o to," prohlásil Jágr k dosažení dalšího milníku. "Jsem hlavně rád, že jsou zpátky (Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov) a že můžeme hrát zase spolu. Je to s nimi zábava. Oba jsou výborní a život na ledě mi usnadňují," dodal Jágr.

Více než polovinu bodů si připsal v Pittsburghu (1079). Zbývající část rozdělil mezi sedm klubů: New York Rangers (319), Washington (201), Floridu (116), New Jersey (96), Philadelphii (54), Dallas (26) a Boston (9).

Po Jágrově přihrávce upravil Barkov v 53. minutě druhým zásahem v zápase na 5:3, jenže oslavy pak hostům oddálil dvěma trefami Joe Pavelski. U vyrovnávací branky asistoval Tomáš Hertl .

"Když vedete čtyři minuty před koncem o dvě branky, měli byste to udržet. Máme pravděpodobně příliš mladý tým, který se nechává strhnout hrou. Musíme být zodpovědnější. Je skvělé, že jsme vyhráli, ale z toho konce se musíme poučit," řekl Jágr, který v této sezoně nasbíral 32 bodů za deset gólů a 22 asistencí.

Jágr před necelými dvěma měsíci přeskočil v historickém pořadí produktivity NHL druhého Marka Messiera a nyní je před ním už jen Gretzky s 2857 body. "(Jágr) je skvělý. Až jednou skončí, bude v hokejové Síni slávy. Jeho příprava je neuvěřitelná, mladí hráči z toho těží už jen tím, že ho můžou sledovat," řekl na adresu pětačtyřicetiletého veterána trenér Floridy Tom Rowe.

Florida Panthers

Domácí: 04:51. Burns, 15:25. J. Ward, 26:27. Vlasic, 56:39. Pavelski, 59:23. Pavelski

Hosté: 04:20. J. Jokinen, 05:35. Bjugstad, 07:12. Barkov, 42:15. Bjugstad, 52:41. Barkov, 61:38. Huberdeau

Domácí: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Labanc, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Meier, Hertl, J. Ward – M. Karlsson, Tierney, Haley.

Hosté: Luongo (60. Reimer) – Yandle, Demers, Pysyk, Ekblad, Matheson, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – J. Jokinen, Trocheck, R. Smith – Marchessault, Sgarbossa, Bjugstad – S. Thornton, MacKenzie, Sceviour.