1. března 2017 • 06:59

Skvělý Jágr dal gól, pálil i Voráček. Minnesotu poprvé uhranul Hanzal

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

SOUHRN | Jaromír Jágr vstřelil v úterním utkání NHL svůj 12. gól v sezoně a přispěl k výhře Floridy 3:2 po nájezdech nad Carolinou. Sedmnáctou trefu zaznamenal Jakub Voráček, jehož Philadelphia porazila 4:0 Colorado, a k vítězství San Jose 3:1 nad Torontem pomohl vítězným gólem Tomáš Hertl. První body v dresu Minnesoty po přestupu z Arizony si připsal Martin Hanzal, jenž se dvěma asistencemi podílel na vítězství 6:5 ve Winnipegu.

Jágr ve 13. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře zůstal nekrytý před brankou a prosadil se přesnou ranou švihem.

Do první přestávky Panteři svůj náskok navýšili na 2:0, jenže hosté dokázali ve zbytku utkání vyrovnat. V penaltovém rozstřelu ale zařídili triumf domácích Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau, zatímco Roberto Luongo už neinkasoval. Florida tak přerušila sérii tří porážek na vlastním ledě.

Philadelphia rozhodla duel s Coloradem už v první polovině úvodní třetiny, když Voráček v 11. minutě zvyšoval v přesilové hře už na 3:0. O první dva góly Flyers se postaral Wayne Simmonds. Michal Neuvirth zůstal tentokrát jen na střídačce, čisté konto vychytal Steve Mason, který zneškodnil všech 33 střel Avalanche.

"Nebyl to úplně perfektní výkon, ale myslím, že jsme hráli dobře. A hlavní je, že máme dva body," řekl hlavní hrdina večera Simmonds, který v 5. minutě otevřel skóre po brejku v oslabení a v 9. minutě se prosadil povedenou tečí v přesilové hře.

Philadelphia dala více než tři góly poprvé od 12. ledna. V předchozích jedenácti utkáních se Flyers prosadili dohromady jen sedmnáctkrát. "Takové zápasy jako dnes by nás bavily. Už předtím jsme tvrdě makali, ale výsledky moc nepřicházely. Bylo to frustrující. Snad nás tohle vítězství nakopne," řekl Claude Giroux, jenž zaznamenal dvě asistence.

Boston chytnul druhý dech

Z posledního místa ve Východní konferenci se odlepil Detroit po výhře 3:2 v prodloužení ve Vancouveru. Spolehlivým výkonem a 25 zákroky k tomu přispěl brankář Petr Mrázek.

Další triumf oslavili hokejisté Bostonu, kteří porazili 4:1 Arizonu. Bruins vyhráli sedmý z osmi zápasů pod vedením trenéra Bruce Cassidyho, který 7. února nahradil Claudea Juliena. Úvodní gól vstřelil ve 4. minutě Colin Miller po přihrávce Davida Pastrňáka, jenž bodoval v osmém z posledních deseti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 14 bodů (6+8).

První body v dresu Minnesoty po přestupu z Arizony si připsal Martin Hanzal, který se dvěma asistencemi podílel na vítězství 6:5 ve Winnipegu.

Ojedinělou střeleckou formu potvrdil Filip Forsberg z Nashvillu, jenž dvěma góly dokonal obrat Nashvillu na ledě Buffala. Švédský útočník, jehož tým prohrával už 2:4, v 58. minutě vyrovnal a ve třetí minutě prodloužení rozhodl o výhře Predators 5:4.

V posledních pěti zápasech Forsberg nastřílel dohromady 10 gólů. Stejný počin naposledy předvedl před 16 lety ruský kanonýr Pavel Bure.

NHL:

Boston - Arizona 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 4. Miller (Pastrňák, Krejčí), 28. Riley Nash, 39. Backes, 40. Marchand - 24. Holland (Vrbata). Střely na branku: 25:23. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Rask (všichni Boston).

Buffalo - Nashville 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 16. Gionta, 18. Okposo, 26. E. Kane, 41. McCabe - 58. a 63. Forsberg, 19. Fisher, 23. Wilson, 52. Johansen. Střely na branku: 32:41. Diváci: 18.634. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Okposo (Buffalo), 3. Johansen (Nashville).

NY Rangers - Washington 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Skjei - 28. a 42. Johansson, 37. Connolly, 58. Bäckström. Střely na branku: 30:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Kuzněcov, 3. Niskanen (všichni Washington).

Philadelphia - Colorado 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. a 9. Simmonds, 11. Voráček, 28. Weal (Gudas). Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.564. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Mason, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

Montreal - Columbus 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Galchenyuk. Střely na branku: 30:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Price (oba Montreal), 3. Bobrovskij (Columbus).

St. Louis - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Stastny - 12. Lucic, 21. Letestu. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.944. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. Stastny (St. Louis).

Winnipeg - Minnesota 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)
Branky: 2. Laine, 30. Lowry, 38. Perreault, 50. Armia, 52. Scheifele - 4. Mikael Granlund, 15. Graovac (Hanzal), 19. Haula, 29. Scandella (Hanzal), 34. White, 58. Zucker. Střely na branku: 36:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund (Minnesota), 2. Scheifele, 3. Perreault (oba Winnipeg).

Dallas - Pittsburgh 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 44. Ritchie, 50. Spezza, 51. Roussel - 11. Malkin, 31. Guentzel. Střely na
branku: 32:20. Diváci: 18.235. Hvězdy zápasu: 1. Roussel, 2. Ritchie, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Calgary - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. Ferland, 62. Brodie - 9. Pearson. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Elliott (oba Calgary), 3. Bishop (Los Angeles).

Florida - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Jágr, 17. Trocheck, rozhodující sam. nájezd Barkov - 30. Stempniak, 46. Aho. Střely na branku: 31:25. Diváci: 10.839. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo, 3. Trocheck (všichni Florida).

San Jose - Toronto 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 33. Dillon, 59. Hertl, 60. Pavelski - 27. Matthews. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.515. Hvězdy zápasu: 1. Hertl (San Jose), 2. Andersen (Toronto), 3. Marleau (San Jose).

Vancouver - Detroit 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. Markus Granlund, 58. R. Boucher - 5. a 12. Nielsen, 63. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. R. Boucher (Vancouver), 2. Nielsen, 3. Abdelkader (oba Detroit).