Autor: ČTK, jab
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Jakub Voráček zařídil ve čtvrtečním utkání NHL trefou v penaltovém rozstřelu výhru hokejistů Philadelphie nad Floridou 2:1. Český útočník si předtím připsal asistenci u jediného gólu Flyers v základní hrací době a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednou skóroval také Radek Faksa, jeho Dallas podlehl New York Islanders 4:5, a Jakub Vrána. Nováček vystřelil Washingtonu výhru 1:0 nad New Jersey.

Voráček byl nejprve na ledě u inkasovaného gólu, když Letci ve 32. minutě špatně rozehráli v přesilovce a Aaron Ekblad poslal hosty v oslabení do vedení. Domácím se podařilo vyrovnat osm a půl minuty před koncem třetí třetiny a střelec Valtteri Filppula oslavil debut v oranžovém dresu po výměně z Tampy.

Filppula stál na konci pohledné akce v útočném pásmu, kterou založil Voráček. Ten zadovkou předal puk Braydenu Schennovi, který si povyjel z úhlu a přesnou přihrávkou našel Filppulovu nataženou hokejku.

"Byla to skvělá přihrávka. Jen jsem se snažil natlačit před branku a nastavit hůl," řekl dvaatřicetiletý finský útočník, který byl vytrejdován z Tampy po třech a půl letech v úterý těsně před koncem přestupního termínu. Předtím odehrál osm sezon v Detroitu a získal s ním Stanley Cup. "Myslím, že jsem tady začal docela dobře," řekl.

"Není snadné naskočit do nového týmu. V první polovině zápasu nebyl tak často na ledě, ale pak se rozehrál. A v posledních deseti minutách jsme si snad vytvořili šanci pokaždé, když jsme byli na ledě. Je co zlepšovat, ale mám z toho dobrý pocit," řekl ke spolupráci s novým parťákem Voráček, jenž ve třetí sérii nájezdů překonal Jamese Reimera střelou po ledě mezi nohama. Steve Mason, jenž znovu dostal přednost před Michalem Neuvirthem, vzápětí zlikvidoval pokus Jonathana Huberdeaua a Flyers mohli slavit.

Ve vyrovnané tabulce Východní konference stáhli ztrátu na Pantery na dva body. Oba celky však stále zůstávají těsně za osmičkou pro play off. Reimer od druhé třetiny nahradil v brance Floridy Roberta Luonga, jenž bude se zraněním podle kouče Toma Rowea mimo hru zhruba týden.

Faksa vstřelil devátý gól v sezoně

Podeváté v sezoně skóroval Radek Faksa, jeho Dallas ale podlehl New York Islanders 4:5.

V polovině zápasu zvýšil Jason Spezza už na 3:1, jenže Islanders ještě do druhé přestávky vyrovnali a ve třetí třetině otočili skóre třemi góly. Domácí pak už stihli pouze snížit gólem Jamieho Benna ve vlastním oslabení.

David Pastrňák přihrál na jediný gól Bostonu při porážce 1:2 s NY Rangers. Bodoval počtvrté v řadě a zůstává nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži o bod před Voráčkem.

Tomáš Hertl asistoval u vítězného gólu San Jose, které porazilo 3:1 Vancouver. Po jeho nepovedené střele se ve 30. minutě zmocnil puku před brankou Marcus Sörensen a premiérovou trefou v NHL dostal Žraloky do vedení 2:1. Třetí gól přidal o čtyři minuty později Logan Couture a Sharks si upevnili první místo v tabulce Pacifické divize.

Skvělou premiéru v dresu Ottawy po výměně z Vancouveru prožil Alexandre Burrows, který dvěma góly zařídil výhru Senators 2:1 nad Coloradem.

NHL:

Boston - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 53. Marchand (Pastrňák) - 46. Bučněvič, 50. Lindberg. Střely na branku: 33:21. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Krejčí (Boston).

Buffalo - Arizona 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky: 12. a 59. M. Foligno, 21. O'Reilly, 32. Eichel, 55. E. Kane, 60. Reinhart - 8. Pulkkinen, 23. Rieder, 49. Goligoski. Střely na branku: 41:22. Diváci: 18.116. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. M. Foligno, 3. Eichel (všichni Buffalo).

Philadelphia - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Filppula (Voráček), rozh. nájezd Voráček - 32. Ekblad. Střely na branku: 49:40. Diváci: 19.650. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Ekblad (Florida), 3. Filppula (Philadelphia).

Washington - New Jersey 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 48. Vrána. Střely na branku: 24:15. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Vrána (oba Washington), 3. Schneider (New Jersey).

Montreal - Nashville 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 51. Gallagher, 60. Byron - 19. Ellis. Střely na branku: 26:25. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Price (oba Montreal), 3. Rinne (Nashville).

Ottawa - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 9. a 36. Burrows - 46. Bourque. Střely na branku: 42:23. Diváci: 16.932. Hvězdy zápasu: 1. Burrows, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Pickard (Colorado).

Dallas - NY Islanders 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Branky: 20. a 58. Jamie Benn, 28. Faksa, 31. Spezza - 10. Strome, 35. Ladd, 41. Leddy, 48. Seidenberg, 50. Kuljomin. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.438. Hvězdy zápasu: 1. Strome, 2. Leddy (oba Islanders), 3. Spezza (Dallas).

Columbus - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 45. Saad. Střely na branku: 40:38. Diváci: 15.987. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Saad (oba Columbus), 3. Dubnyk (Minnesota).

San Jose - Vancouver 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 16. Boedker, 20. Sörensen (Hertl), 34. Couture - 8. Horvat. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17.488. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Boedker, 3. Sörensen (všichni San Jose).

Los Angeles - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 41. a rozh. nájezd Kopitar, 42. Pearson - 3. Bozak, 28. Zajcev. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez (Los Angeles), 2. Bozak (Toronto), 3. Kopitar (Los Angeles).

Hlavní chvíle Jakuba Voráčka přišla ve třetí sérii nájezdů, kdy si nabruslil před branku z pravé strany a lišácky překonal Jamese Reimera