Český uragán. Krejčí a Pastrňák zničili Detroit pěti body, Hemský je zpět

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | David Krejčí zařídil ve středečním utkání NHL dvěma góly a asistencí výhru Bostonu 6:1 nad Detroitem a stal se první hvězdou zápasu. Kanonádu Bruins podpořil brankou a přihrávkou i David Pastrňák. První bod si v sezoně připsal Aleš Hemský, ale jeho asistence nestačila Dallasu, který doma podlehl Ottawě 2:5.

Boston položil základ úspěchu v rozmezí 12. až 14. minuty, v nichž třemi góly zlomil bezbrankový stav a vyhnal na střídačku Jareda Coreaua, jehož nahradil Petr Mrázek. Skóre otevřel Krejčí, který výborně odhadl odraz puku od pravého mantinelu, probil se přes Dannyho DeKeysera a únik úspěšně zakončil forhendovou kličkou. Vzápětí se po přihrávce Pastrňáka dostal za obranu soupeře i Brad Marchand a střelou zvýšil na 2:0. Třetí ránu zasadil hostům Drew Stafford.

Špatnou hru v obraně podtrhl v závěru úvodní třetiny Dylan Larkin, který si před vlastní brankou chtěl obhodit Krejčího, ale český útočník jeho úmysl vystihl a zblízka pohotově překonal Mrázka. Z dalšího sóla oklamal českého gólmana blafákem Marchand. Detroit vstřelil čestný úspěch střelou Nicklase Kronwalla od modré čáry.

Skóre uzavřela česká spolupráce. Krejčí vyhrál vhazování a Pastrňák se prosadil střelou z otočky z mezikruží. Oba čeští útočníci si do tabulky pravdy za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance připsali čtyři kladné body. Krejčí odehrál nejproduktivnější zápas sezony a poprvé v ní vstřelil dva góly v jednom utkání.

Hemský rehabilitoval po operaci kyčle pět měsíců a do kolotoče zápasů NHL naskočil zpět před týdnem. Třiatřicetiletý útočník, kterému v Dallasu běží poslední rok smlouvy, bodoval poprvé v pátém utkání sezony, když po jeho přihrávce snižoval ve 49. minutě Jason Spezza na 2:4. Ottawa ale vzápětí pátým gólem nepřipustila další drama.

NHL:

Boston - Detroit 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 20. Krejčí, 13. a 37. Marchand (na první Pastrňák), 14. Stafford, 41. Pastrňák (Krejčí) - 38. Kronwall. Střely na branku: 29:27. Petr Mrázek odchytal za Detroit 46:28 minuty, inkasoval tři branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Marchand, 3. Chára (všichni Boston).

Dallas - Ottawa 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 25. Seguin, 49. Spezza (Hemský) - 14. Wideman, 16. Cleasson, 24. Pageau,39. Stalberg, 50. Ceci. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.689. Hvězdy zápasu: 1. Stalberg, 2. Pageau (oba Ottawa), 3. Spezza (Dallas).

Winnipeg - Pittsburgh 4:7 (3:2, 0:4, 1:1)
Branky: 5. Matthias, 9. Ehlers, 17. Byfuglien, 59. Daňo - 5., 30. a 39. Bonino, 12. a 31. Malkin, 30. Schultz, 57. Guentzel. Střely na branku: 35:32. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Malkin, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).