Autor: ČTK, jab
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Ondřej Palát vstřelil v pátečním utkání NHL svůj patnáctý gól v sezoně a pomohl hokejistům Tampy Bay k vítězství 2:1 v prodloužení na ledě Detroitu. Další český útočník Aleš Hemský se jednou přihrávkou podílel na kanonádě Dallasu, který porazil San Jose vysoko 6:1.

V brance Detroitu odchytal celý zápas Petr Mrázek a dlouho držel čisté konto. Až ve 46. minutě ho překonal Palát, který se při obléhání útočného pásma v pravý čas natlačil před branku, ztížil českému gólmanovi zákrok po střele Nikity Kučerova od modré čáry a vyražený kotouč pohotově doklepl do sítě.

Pětadvacetiletý útočník tak smazal vedení Red Wings 1:0, které v polovině druhé třetiny obstaral Henrik Zetterberg. Palát, který o den dříve přihrál na tři góly, bodoval počtvrté v řadě a poosmé z posledních devíti zápasů, v nichž posbíral 10 bodů za dva góly a osm asistencí.

O výhře Tampy rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení Kučerov.

VÝSLEDKY NHL:

Pittsburgh - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. Gaunce, 34. Crosby, 54. Cullen - 25. Nelson, 30. Lee, 40. Cizikas, rozhodující sam. nájezd Tavares. Střely na branku: 40:46. Diváci: 18.659. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Gaunce (Pittsburgh).

Anaheim - Winnipeg 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 18. Perry, 37. Cogliano, 59. Silfverberg - 27. Morrissey. Střely na branku: 35:18. Diváci: 15.647. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Anaheim), 2. Hutchinson (Winnipeg), 3. Perry (Anaheim).

Dallas - San Jose 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: 9., 28. a 45. Cracknell, 22. Ritchie, 26. Jamie Benn (Hemský), 46. Klingberg - 28. J. Thornton. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17.265. Hvězdy zápasu: 1. Cracknell, 2. Spezza, 3. Lindell (všichni Dallas).

Detroit - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 29. Zetterberg - 46. Palát, 64. Kučerov. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Zetterberg (Detroit), 3. Palát (Tampa).