Florida rozstřílela Chicago, Jágr nedohrál. Za Flyers válel Neuvirth

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Drtivým způsobem ukázala Florida, že nevzdává bitvu o play off, favorita z Chicaga porazila 7:0! V utkání odehrál jen 10 minut Jaromír Jágr, který utrpěl zranění ve spodní části těla. Nemělo by jít o nic vážného. Český souboj nabídl sobotní večerní program NHL, v němž na sebe narazil Columbus a Philadelphia. Lukáš Sedlák pomohl k vítězství nad třemi krajany, z nichž nejvíce zářil brankář Michal Neuvirth. Ten předvedl několik výborných zákroků, ale jednou inkasoval a jeho tým nakonec padl 0:1.

Jágr odehrál jen deset střídání, přesto byl na ledě u dvou gólů. Do statistik se ale nezapsal. Zranění utrpěl ve druhé třetině po tvrdém hitu od slovenského útočníka Richarda Pánika. Vynechal několik střídání, v poslední minutě prostředního dějství ještě naskočil na led, ale ve třetí třetině už se do hry nevrátil.

Trenér Tom Rowe po utkání prohlásil, že Jágrovo zranění nijak vážné. Pětačtyřicetiletý útočník by měl s mužstvem odcestovat k pondělnímu zápasu do Buffala, ale není jisté, že bude hrát.

Důležitou výhru v boji o postup do play off vybojoval Boston, který zvítězil 2:1 na ledě jednoho z hlavního konkurentů New York Islanders. Oba góly vstřelil Riley Nash, ten rozhodující ve 45. minutě. David Krejčí ani David Pastrňák nebodovali.

Michael Frolík si připsal asistenci u vítězného gólu hokejistů Calgary, kteří porazili St. Louis na jeho ledě 3:2 v prodloužení. Výhru Flames vystřelil tři sekundy před koncem nastaveného času Sean Monahan.

Utkání Columbusu a Philadelphie bylo soubojem dvou týmů v naprosto odlišné pozici. Zatímco Blue Jackets už zbrojí na play off, Flyers se boje o Stanley Cup výrazně vzdalují. Jinak tomu není ani po sobotním duelu, který rozhodla jediná trefa Alexandera Wennberga z 38. minuty.

Švédský útočník překonal českého brankáře Michala Neuvirtha, jenž svůj tým několikrát podržel a utkání zakončil s 20 zákroky a úspěšností 95,2 %. V utkání byl vidět také obránce Radko Gudas, ale ani on svou bitkou s Boonem Jennerem tým nenakopl.

Další čeští hokejisté Lukáš Sedlák a Jakub Voráček zůstali bez kanadského bodu a hvězdou zápasu byl domácí brankář Sergej Bobrovskij, jenž udržel už sedmé čisté konto. Bod za asistenci si pak připsal Martin Hanzal v barvách Minnesoty, ale jeho přihrávka na první gól Wild pouze zmírnila domácí porážku 2:4 s Vancouverem.

Minnesota tedy neodvrátila krizi z posledních zápasů, přesto jí play off s vysokou pravděpodobností neunikne. Těžkou úlohu má pro změnu Philadelphie, jejíž postup mezi nejlepší šestnáctku už by byl velkým překvapením.

Výsledky:

Minnesota - Vancouver 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)
Branky: 58. Suter (Hanzal), 59. Staal - 21. a 26. Boucher, 32. Boeser, 34. Skille. Střely na branku: 27:21. Diváci: 19.184. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Boucher, 3. Bachman (všichni Vancouver).

Columbus - Philadelphia 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 34. Wennberg. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 58:53 minuty, z 21 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zákroků měl 95,2 procenta. Střely na branku: 21:36. Diváci: 19.052. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Wennberg, 3. Quincey (všichni Columbus).

St. Louis - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 29. Barbašev, 48. Schwartz - 18. Brouwer, 51. Bartkowski, 65. Monahan (Frolík). Střely na branku: 31:31. Diváci: 19.516. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Brouwer (oba Calgary), 3. Barbašev (St. Louis).

Buffalo - Toronto 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 23. a 34. Eichel, 8. R. O'Reilly, 10. Kane, 26. Kulikov - 10. Brown, 23. Matthews. Střely na branku: 38:34. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. R. O'Reilly, 3. Ennis (všichni Buffalo).

Montreal - Ottawa 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. a 26. Markov, 10. Weber - 33. Pageau. Střely na branku: 24:32. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Markov, 2. Price, 3. Weber (všichni Montreal).

New Jersey - Carolina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 38. Zajac - 23. a 57. Aho, 50. Skinner. Střely na branku: 27:28. Diváci: 15.088. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Skinner (oba Carolina), 3. Zajac (New Jersey).

NY Islanders - Boston 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Tavares - 11. a 45. Nash. Střely na branku: 19:18. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Chudobin (oba Boston), 3. Tavares (Islanders).

Washington - Arizona 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 56. a 59. Winnik, 9. Ovečkin, 56. Williams - 53. Holland. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Winnik, 2. Holtby (oba Washington), 3. Smith (Arizona).

Nashville - San Jose 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
Branky: 5. a 46. Sissons, 25. a 58. Neal, 16. McLeod, 35. Subban, 60. Arvidsson - 25. Marleau, 37. Braun. Střely na branku: 34:28. Diváci: 17.282. Hvězdy zápasu: 1. Sissons, 2. Smith, 3. Rinne (všichni Nashville).

Edmonton - Colorado 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Pouliot, 11. Draisaitl, 49. Caggiula, 56. Nugent-Hopkins - 3. Andrighetto. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Caggiula, 2. Brossoit, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).

Florida - Chicago 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Branky: 32., 45. a 48. Marchessault, 21. Barkov, 31. Huberdeau, 48. Bjugstad, 52. Smith. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.625. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Reimer, 3. Barkov (všichni Florida).

Los Angeles - NY Rangers 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Stepan, 42. McDonagh, 59. Nash. Střely na branku: 30:20. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Stepan, 3. McDonagh (všichni Rangers).