Hanzal dal při návratu do Arizony gól, Jágr měl u výhry dvě asistence

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Poměrně úspěšný večer zažili čeští hokejisté v NHL. Florida v posledním domácím utkání základní části zdolala Buffalo 3:0 i díky dvěma asistencím Jaromíra Jágra. Podobně si vedl také Roman Polák u výhry Toronta, která mu zajistila účast v play off. Jakub Voráček dal pro změnu vítězný a 20. gól sezony a pocty se dočkali dva čeští hokejisté. Martin Hanzal se vrátil do Arizony gólem, naopak Devils se naposledy rozloučili s Patrikem Eliášem.

Voráček dal 20. gól, Eliáš se loučil

Čeští hokejisté byli v nočních zápasech NHL vidět. Už večer přispěl Jakub Voráček 20. gólem sezony k vítězství Philadelphie nad Columbusem.

Domácí celek předchozí dva zápasy prohrál a už nemá šanci na postup do play off, ale předposlední utkání v sezoně zvládl. Columbus, který naopak má účast v bojích o Stanleyův pohár jistou, prohrál pošesté za sebou.

Na vítězný gól přihrál Voráčkovi v 27. minutě v přesilovce Claude Giroux, volný český útočník si najel před branku a překonal Sergeje Bobrovského. Poslední letošní rozlučku zažil Patrik Eliáš.

Druhý nejproduktivnější Čech v historii NHL na sebe naposledy navlékl dres New Jersey, ale do zápasu s Islanders nenastoupil. Rodák z Třebíče absolvoval pouze rozbruslení a obstaral slavnostní buly, které mu vhodily jeho manželka a dcerky.

Zaplněná hala klubové legendě tleskala vestoje, ale rozlučku nakonec zhatila porážka 2:4. Rozlučka pokažená porážkou proběhla také v Detroitu, kde se loučili s legendární Joe Louis Arenou. Red Wings s Petrem Mrázkem v brance nakonec padli 2:4 a narozdíl od svého soupeře si po 25 letech nezahrají play off.

Hanzal skolil kamarády gólem

To už neunikne Torontu, které potřebovalo k jistotě postupu do play off získat dva body ve dvou závěrečných víkendových zápasech a zvládli to hned v tom prvním proti Pittsburghu. A to zejména díky povedenému finiši ve třetí třetině.

Od 47. minuty totiž Maple Leafs prohrávali 2:3. Jenže pět a půl minuty před koncem vyrovnal svým premiérovým gólem v NHL finský útočník Kasperi Kapanen a na začátku 58. minuty zařídil obrat podařenou tečí Connor Brown. Vítězství pak pojistil při power play trefou do prázdné branky nováček Auston Matthews, který si připsal 40. zásah v sezoně.

Na první gól Toronta nahrával český obránce Roman Polák a pomohl připravit o poslední zbytky naděje na postup do play off hokejisty Tampy Bay a New Yorku Islanders.

Vydařený návrat do Arizony prožil také český útočník Martin Hanzal. Poprvé od své výměny přijel s Minnesotou na led Coyotes, kde si nakonec připsal pohodlnou výhru 3:1. Ve třetí třetině ji gólem v přesilové hře korunoval právě český centr, jenž před utkáním obstaral slavnostní buly se Shanem Doanem.

Minnesota si v Arizoně připsala čtvrté vítězství v řadě a stanovila nový klubový rekord v počtu výher a bodů za sezonu. Divočáci zakončili základní část se ziskem 106 bodů, což je o dva více než v dosud nejpovedenější sezoně 2006-07.

Chicago jde na Nashville, Wild proti Blues

Povedenou domácí rozlučku naopak slavila parta kolem Jaromíra Jágra. Panteři úspěchem v duelu s Buffalem přerušili sérii šesti porážek. Třiceti zákroky se o to zasloužil brankář James Reimer, který vychytal druhé čisté konto v sezoně. Úvodní gól večera vstřelil ve 28. minutě Nick Bjugstad, o další dva se po spolupráci s Jágrem postaral Jonathan Huberdeau.

Nejprve ve 38. minutě zvýšil v přesilové hře na 2:0, když dotlačil puk do odkryté branky poté, co obránce Justin Falk v brankovišti zázračně zastavil Jágrovu dorážku. Ve 46. minutě pak český veterán důrazným forčekingem vybojoval puk v útočném pásmu, předložil jej Huberdeauovi, jehož přihrávku zpoza branky si obránce Ristolainen srazil bruslí za záda vlastního gólmana Lehnera.

Sobotní zápasy rozhodly o složeních dalších dvojic pro play off. Chicago se jako vítěz Západní konference utká s Nashvillem, který prohrál 1:2 ve Winnipegu a zůstal na poslední postupové příčce za Calgary.

Minnesota narazí na St. Louis Blues, kteří si výhrou 5:4 po nájezdech na ledě Caroliny pojistili třetí příčku v Centrální divizi. Už dříve byly jasné souboje Montreal - New York Rangers a Pittsburgh - Columbus. Zbývající dvojice určí až nedělní utkání.

Philadelphia - Columbus 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 13. Bellemare, 15. Del Zotto, 27. Voráček, 34. Provorov - 22. S. Jones, 36. Jenner. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.789. Hvězdy zápasu: 1. Provorov, 2. Bellemare, 3. Mason (všichni Philadelphia).

Ottawa - New York Rangers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. Hoffman, 30. Brassard, 47. Pageau - 60. Zibanejad. Střely na branku: 33:19. Diváci: 18.976. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Pageau, 3. Hoffman (všichni Ottawa).

Boston - Washington 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 36. Miller - 5. Johansson, 37. Shattenkirk, 40. Justin Williams. Střely na branku: 22:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Justin Williams, 2. Shattenkirk, 3. Bäckström (všichni Washington).

New Jersey - NY Islanders 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 46. a 60. Bennett - 27. a 49. Lee, 23. Pelech, 44. Chimera. Střely na branku: 39:20. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Lee, 3. Leddy (všichni Islanders).

Winnipeg - Nashville 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 51. Connor, 60. Wheeler - 32. Ellis. Střely na branku: 36:34. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Rinne (Nashville).

Toronto - Pittsburgh 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 7. Van Riemsdyk (Polák), 24. Bozak, 55. K. Kapanen, 58. C. Brown, 60. Matthews - 7. Kessel, 28. Crosby, 47. Guentzel. Střely na branku: 30:18. Diváci: 19.561. Hvězdy zápasu: 1. C. Brown, 2. Bozak, 3. K. Kapanen (všichni Toronto).

Los Angeles - Chicago 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 45. Toffoli, 60. Brown, 61. Doughty - 7. Toews, 54. Panarin. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Keith (Chicago).

Florida - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. a 46. Huberdeau (na obě Jágr), 28. Bjugstad. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17.235. Hvězdy zápasu: 1. S. Thornton, 2. Huberdeau, 3. Reimer (všichni Florida).

Carolina - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a 50. Skinner, 10. Dahlbeck, 35. Nordström - 1. Barbašov, 26. Steen, 40. Reaves, 43. Upshall, rozh. nájezd Tarasenko. Střely na branku: 38:39. Diváci: 13.509. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Pesce (oba Carolina), 3. Upshall (St. Louis).

Dallas - Colorado 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 54. a rozh. nájezd Seguin, 14. Shore, 21. Jamie Benn - 38. Rantanen, 46. Landeskog, 49. MacKinnon. Střely na branku: 45:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Barrie (Colorado), 3. Shore (Dallas).

Arizona - Minnesota 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Perlini - 5. Haula, 11. E. Staal, 54. Hanzal. Střely na branku: 21:45. Diváci: 17.490. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Z. Michálek (oba Arizona).

San Jose - Calgary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Tierney, 39. Boedker, 52. O'Regan - 40. Lazar. David Rittich odchytal za Calgary 10 minut, z 10 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zákroků měl 90 procent. Střely na branku: 27:21. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Tierney, 2. Dell, 3. O'Regan (všichni San Jose).

Detroit - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Nielsen, 33. Larkin - 25. Beaulieu, 39. Lehkonen, 62. Galchenyuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zákroků měl 90 procent. Střely na branku: 27:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Larkin, 3. Nielsen (oba Detroit).

Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Boeser, 60. Edler - 22. Eberle, 44. Letestu, 50. Pakarinen. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Boeser (Vancouver), 3. Eberle (Edmonton).

Shane Doan a Martin Hanzal jsou velcí kamarádi, poprvé proti sobě hráli jako soupeři