+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. června 2017 • 04:30

Nabídněte útočníky se 40 starty... Jak vypadá draft, který utvoří Las Vegas?

Autor:
TOP VIDEA
NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu NEJ hráč kola v bundesligy: James Rodríguez řídil výhru Bayernu
Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry
VŠECHNA VIDEA ZDE

Končí poslední sezona NHL, ve které bude zámořskou soutěž hrát třicet týmu. Už 21. června se díky rozšiřovacímu draftu utvoří soupiska pro mužstvo Las Vegas Golden Knights a mnoho fanoušků i odborníků se na tento proces těší. Mezi nimi navíc i čerstvá posila Vegas Tomáš Hyka. Ale jak vlastně bude vypadat netradiční událost, ve které si bude vedení nového týmu ze státu Nevada vybírat hráče z ostatních mužstev? Podívejte se, jaká jsou pravidla.Hráčský list

1. Kluby mají dvě možnosti, jak si chránit své hráče. Buď si pohlídají 7 útočníků, 3 obránce a 1 brankáře, nebo 8 hráčů do pole a 1 gólmana.

2. Všichni hráčí, kteří v tuto chvíli mají ve svých klubech klauzuli o nevyměnitelnosti (a odmítají se ji vzdát) musí být chráněni.

3. Hokejistů, kteří za sebou mají 1-2 sezony, stejně jako čerstvě draftovaných hráčů bez smlouvy, se rozšiřovací draft netýká.

Hráčské požadavky

OBRÁNCI:

Každý klub musí nabídnout jednoho beka se smlouvou pro rok 2017/18, který hrál aspoň 40 utkání v minulé sezoně, nebo 70 v předchozích dvou.

ÚTOČNÍCI:

Každý klub musí nabídnout dva útočníky se smlouvou pro rok 2017/18, kteří hráli aspoň 40 utkání v minulé sezoně, nebo 70 v předchozích dvou.

BRANKÁŘI:

Každý klub musí nabídnout jednoho brankáře, který má smlouvu pro rok 2017/18, nebo se stane po skončení současné smlouvy chráněným volným hráčem. Pokud se klub rozhodne dát k dispozici brankáře, který se má stát chráněným volným hráčem, musí mu (dříve než ho nabídne) předložit kvalifikační nabídku k nové smlouvě.

Hráči, kteří si sebou do dalšího ročníku přináší zranění, jenž je ohrožuje na kariéře a chyběli v uplynulých 60+ utkáních, nemohou být nabídnuti ostatním dříve, než dojde ke schválení ze strany vedení NHL.

Povinnosti klubu Las Vegas

1. Vedení nového týmu musí vybrat aspoň jednoho hráče z každého klubu.

2. Celkově musí mít minimálně 14 útočníků, 9 obránců a 3 brankáře.

3. Vegas si musí vybrat minimálně 20 hráčů s platným kontraktem pro ročník 2017/18.

4. Klub nesmí vykoupit ze smlouvy žádného zvoleného hráče dříve, než v létě následovaném po první kompletní sezoně.

5. Všech třicet klubů musí oznámit listinu svých chráněných hráčů do 18. června 17:00 SEČ. Vegas musí předložit své volby do 21. června 17:00 SEČ. Zveřejněny pak budou následující den.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze