+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
NHL
26. srpna 2017 • 10:20

Giroux, Ekblad či Sharp. Které hvězdy NHL musí příští sezonu zabrat?

Autor:
 • Další sezona by měla pro tyhle opory být zase povedená Další sezona by měla pro tyhle opory být zase povedenáFOTO:

  Sebrat se, oklepat a znovu zářit. Tak jako to před rokem dokázal Radim Vrbata, jenž po mizerném ročníku ve Vancouveru ovládl bodování Arizony a vysloužil si slušný kontrakt na Floridě. I příští sezona bude psát podobné příběhy a server NHL.com vybral pětici kvalitních borců, která by měla po slabších výkonech v ročníku 2016/17 znovu nabrat hvězdných výšin.

 • Aaron Ekblad, obránce (Florida)

  Obránci Alex Petrovic a Aaron EkbladObránci Alex Petrovic a Aaron Ekblad

  Sezona: 68 zápasů, 21 bodů (10+11), - 23
  Plat v sezoně 2016/17: 925 tisíc dolarů

  Nejlepší nováček roku 2015 ukázal hned ve své první sezoně obří potenciál stát se v příštích letech špičkou mezi ofenzivními zadáky. Kanaďana ale trápí zdraví, v pouhých jedenadvaceti letech má za sebou už několik otřesů mozku, a tak je klíčové, aby zůstal zdravý. Pro Floridu jde o velmi důležitý faktor, Ekbladovi má totiž v příštích osmi letech vyplatit 60 milionů dolarů.

 • Brendan Gallagher, útočník (Montreal)

  Brendan GallagherBrendan Gallagher

  Sezona: 64 zápasů, 29 bodů (10+19), + 7
  Plat v sezoně 2016/17: 4,5 milionu dolarů

  Pětadvacetiletý Gallagher už druhý rok za sebou nosí na dresu áčko a Canadiens na něj spoléhají. Jeho střelecká úspěšnost v poslední sezoně ale byla pouhých 5,3%, téměř o polovinu horší, než je u něj běžné. Takový pokles se tedy může považovat jen za výkyv a mistr světa z roku 2016 by měl tedy znovu stoupat.

 • Claude Giroux, útočník (Philadelphia)

  Claude GirouxClaude Giroux

  Sezona: 82 zápasů, 58 bodů (14+44), - 15
  Plat v sezoně 2016/17: 9 milionů dolarů

  Od odchodu Jaromíra Jágra v roce 2012 jde jeho sezonní bodová produkce (vyjma výluky v roce 2013) dolů. Produkce kanadského centra vypadala takto - 86-73-67-58. Se čtrnácti góly se navíc zařadil až na 188. místo v celé lize. Tady je potřeba notně zapracovat, horší sezona, než ta poslední, by mohla Girouxovi hodně pokazit pověst.

 • Travis Hamonic, obránce (Calgary)

  Travis HamonicTravis Hamonic

  Sezona: 49 zápasů, 14 bodů (3+11), - 21
  Plat v sezoně 2016/17: 4,875 milionu dolarů

  Bodová produkce ostrého zadáka šla v posledním roce dolů hlavně kvůli tomu, že prakticky nedostával čas v přesilových hrách. V Calgary je ofenzivních beků několik a všichni patří k ligovém nadprůměru, ale jejich práce díky většímu množství může být rozdělena mezi víc tváří. To by mohlo Hamonicovi po první změně dresu kariéry sedět. Hlavně je třeba napravit otřesnou statistiku +/-...

 • Patrick Sharp, útočník (Chicago)

  Patrick SharpPatrick Sharp

  Sezona: 48 zápasů, 18 bodů (8+10), - 22
  Plat v sezoně 2016/17: 5 milionů dolarů

  Jméno Patrick Sharp bude už navždy spojené s týmem Chicaga. Tam veterán třikrát vyhrál Stanley Cup a vytvrale dokazoval, že Blackhawks nejsou jen Kane, Toews či Keith. Dvě sezony v Dallasu pak byly jako den a noc, po dobrém roce přišel mizerný, lemovaný zraněními. Kanadský hezoun tak po vypršení kontraktu zvolil návrat do míst, které zná nejlépe a přijal i výrazně zeštíhlenou výplatu, která činí 800 tisíc dolarů ročně. Jenže bude doma, a tam se cítí dobře.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze