+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jan Barák
4. září 2017 • 14:30

Jak se děkuje za 19 SUPER let? Hvězda San Jose koupila stránku novin

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Věřte, nevěřte, ale je to tak. Ikonický forvard Patrick Marleau bude od příští sezony poprvé v NHL hrát za jiný tým než San Jose. Divné, viďte? Sedmatřicetiletý výborný střelec se jako nechráněný volný hráč upsal v červenci na nadcházející tři sezony Torontu. V srdci ale bude dál Žralokem, což dokázal skvělým gestem, kterým mateřskému klubu a fanouškům vzdal hold.Marleau si 3. září koupil inzerci na stránkách novin San Jose Mercury News a East Bay Times a namísto reklamy zde umístil svou děkovačku. Podobný akt díků pro něj 16. července na stránkách Mercury News udělalo i klubové vedení.

"Děkuji ti, San Jose," stojí výstižně na stránce doplněné fotografiemi v dresu Sharks i z draftu. "Od června roku 1997 to byl tady můj domov, tady se mé sny stát se hráčem NHL staly skutečností," připsal Marleau,který strávil v San Jose 19 let.

Další fakta a numera? Dvojnásobný olympijský vítěz (2010 a 2014) a mistr světa (2003 a 2004) odehrál za Sharks 1 493 zápasů v základní části a nasbíral 1 082 bodů (508+574). Ze 177 startů v play off nastřádal 120 bodů díky 68 trefám a 52 asistencím.

"Měl jsem nebývalé štěstí, že jsem mohl v této organizaci strávit skoro dvacet let, najít si zde přátele na celý život, pracovat s nejlepšími zaměstnanci, seznámit se se svojí ženou a založit rodinu, hrát před naprosto neskutečnými fanoušky. San Jose bude vždy můj domov, kde budou vyrůstat mé děti a v mém srdci bude mít navždy speciální místo," rozněžnil se rodák z Aneroidu v provincii Saskatchewan.

Marleau jako dvojka draftu v roce 1997 naskočil do NHL hned poté, co si ho Sharks vybrali. Několik sezon byl v klubu také kapitánem. V minulém ročníku nevynechal ani jeden z 82 zápasů základní části a připsal si 46 bodů za 27 gólů a 19 asistencí. V šesti duelech play off přidal tři góly a nahrávku.

"Vždycky mě San Jose podporovalo a oceňovalo, proto jim chci za vše strašně poděkovat. Byla a je tu opravdu nádherná komunita, každý v mé kariéře sehrál strašně důležitou roli, počínaje majitelem klubu a konče posledním zaměstnancem. Všichni máte mou nejhlubší úctu, obdiv a vděčnost," dodal Marleau, který si už zvyká na nové adrese.

Nové časy v Torontu

Kontrakt s Maple Leafs mu zajišťuje celkový příjem 18,75 milionu dolarů (429 milionů korun). O peníze tu ale až tolik nejde. Marleau v jednom z prvních rozhovorů připustil, že ho lákala především možnost být u rozkvětu slavného klubu, který se po neúspěšných letech snaží i díky mladým útočníkům Austonu Matthewsovi, Mitchellu Marnerovi a Williamu Nylanderovi vrátit mezi elitu NHL.

"Je úžasné, jak nahlíží na hokej. A jaké mají hráče na soupisce. Je ohromně vzrušující být toho součástí," řekl Marleau, který ve skrytu duše pomýšlí i na zisk prvního Stanley Cupu. Nejblíže mu byl na jaře 2016, kdy se Žraloci probojovali do finále Stanley Cupu, kde ale podlehli Pittsburgh Penguins 2:4 na zápasy.

Tak hodně zdaru v dalším lovu, mistře Žraloku!

Patrick Marleau se rozloučil se San Jose přes dojemný inzerát v novinách
Patrick Marleau se rozloučil se San Jose přes dojemný inzerát v novinách

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze