Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. září 2017 • 06:40

Demolice! Nováček z Vegas dal na úvod 9 gólů, činili se i Hyka s Noskem

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Olomouc 1:1. Domácí vedli po sporném gólu, srovnal Moulis
Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo Chomutov - Mladá Boleslav: Emoce v plném proudu! V Chomutově se to servalo

Tohle že je ten očekávaný otloukánek sestavený z mladíků a odřezků zbylých na rozšiřovacím draftu? Tak to by se soupeři měli mít na pozoru! Las Vegas Golden Knights vyrazili v neděli na vůbec první přípravný zápas historie do Vancouveru a domácí tým přehráli v poměru 9:4. Dvěma góly pomohl útočník Tomáš Hyka, jednu branku a dvě asistence si připsal Tomáš Nosek.

Čtyřiadvacetiletý Hyka ve 13. minutě v přesilové hře střelou z levého kruhu získal pro Golden Knights vedení 2:1. Domácí Canucks sice i podruhé vyrovnali, ale v 15. minutě opět hostům získal náskok dorážkou puku ležícího v brankovišti Nosek, který ještě v první třetině asistoval u druhé branky Tylera Wonga v utkání.

V 50. minutě se po Noskově přihrávce prosadil Hyka střelou zápěstím opět z levého kruhu. Nosek byl vyhlášen druhou hvězdou utkání za Wongem, jenž byl v páté minutě autorem první trefy Vegas v oficiálním utkání a ve 47. minutě dovršil hattrick.

Hyka, který jako volný hráč v červnu uzavřel s Vegas roční smlouvu, se trefil i v obou duelech proti Los Angeles v nováčkovském kempu. Nejdříve při porážce 2:6 dal vůbec první branku v historii klubu a následně skóroval i při výhře 4:0. Dosavadní opora Mladé Boleslavi bojuje o svou premiéru v NHL.

Pětadvacetiletého Noska získali Golden Knights v rozšiřovacím draftu z Detroitu, za který pardubický odchovanec sehrál v posledních dvou sezonách 17 utkání a vstřelil jednu branku.

Vancouver nastoupil bez většiny svých zkušených hráčů, kteří zamířili před nedělním duelem s Vegas do Číny. Canucks čekají ve čtvrtek v Šanghaji a v sobotu v Pekingu duely s Los Angeles.

Výsledky:

Vancouver - Vegas 4:9 (2:4, 0:1, 2:4)
Branky: 11. a 53. Boeser, 14. Subban, 43. Holm - 5., 18. a 47. Wong (na druhou Nosek), 13. a 50. Hyka (na druhou Nosek), 15. Nosek, 26. Tuch, 51. Suzuki, 57. Thompson.

New York Islanders - Philadelphia 3:2 v prodl.

Jordan Subban v první třetině srovnával na 2:2