Autor: mto, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Mladičký útočník Filip Chytil z New York Rangers nepřestává překvapovat. V derby proti Islanders sice jeho tým prohrál 1:2, on ale asistoval u jediného gólu. Obě branky inkasoval během 40 minut v bráně gólman Ondřej Pavelec, na kterého šlo celkem 15 střel. Netradičně se včera prezentoval Dmitrij Jaškin ze St.Louis, který se po hitu zastal spoluhráče a popral se se zkušeným Tomem Wilsonem z Washingtonu. Jinak zapsal také asistenci.

Chytil, jehož Rangers draftovali v červnu v prvním kole na 21. místě, se znovu ukázal v dobrém světle. Po středeční vítězné trefě proti New Jersey (4:3 v prodloužení) čtyři vteřiny před koncem z přesilovky čtyř proti třem se opět bodově prosadil v početní výhodě. Při hře pěti proti třem nabil na levý kruh Lettierimu, který překonal Slováka Jaroslava Haláka.

Třicetiletý Pavelec v druhém vystoupení za Rangers poprvé kapituloval. V pondělí nastoupil v městském derby s Islanders doma a při vítězství 1:0 v prodloužení pochytal za prvních 40 minut všech deset střel. Tentokrát ho Ostrované prověřili 15 pokusy, na dva z nich kladenský odchovanec nestačil.

"Každý den se cítím dobře a lépe. Tréninkový kemp je proces složený ze spousty práce. Jsem šťastný za každou minutu, kterou odehraju. V brance a v brankovišti se začínám cítit pohodlně, protože trénink a zápas jsou dvě odlišné věci. Zatím jsem odehrál čtyři třetiny. Každou minutou se to lepší," pochvaloval si i přes prohru Pavelec.

Výkon mužstva se zamlouval i trenérovi Rangers Alainu Vigneaultovi. "Podle mě jsme předvedli určitou šikovnost. V útoku to nebylo špatné. Možná jsme se dostatečně netlačili před branku, jinak bychom tím ztížili gólmanovi život. Po většinu času tam byla spousta dobrých věcí," uvedl Vigneault.

Nahrávka Ondřeje Paláta pomohla k vítězství Lightning nad Nashvillem 3:1. V 16. minutě se v přesilové hře zapojil do akce, po které Nikita Kučerov po přihrávce kapitána Stevena Stamkose zvýšil náskok domácích na 2:0.

Stamkos nastoupil za Tampu Bay poprvé od 17. listopadu. Opora Lightning se v minulé sezoně představila pouze v 17 utkáních, než ji zranění kolena vyřadilo ze hry do konce ročníku. Proti Predators zaznamenal Stamkos dvě asistence a byl zvolen druhou hvězdou večera.

Jaškin při výhře na ledě Washingtonu 4:0 přispěl rovněž k vítěznému gólu, který vstřelil v 18. minutě po jeho bekhendové přihrávce od mantinelu z brankoviště Robert Thomas.

Kombinaci s Lukášem Sedlákem zakončil v 53. minutě duelu s Pittsburghem trefou na 3:3 Pierre-Luc Dubois, ale Columbus nakonec prohrál s vítězem Stanleyova poháru z posledních dvou let 3:4.

Výsledky:

Columbus - Pittsburgh 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 21. a 53. Dubois (na druhou Sedlák), 48. Gaunce - 5. Miletic, 39. Sprong, 53. Aston-Reese, 59. Määttä.

Washington - St. Louis 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 18. a 53. Thomas (na první Jaškin), 19. Bleackley, 57. Kostin.

Toronto - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 34. Rielly, 59. Komarov, 60. Nylander.

Tampa Bay - Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Hedman, 16. Kučerov (Palát), 44. Gourde - 55. Watson.

New York Islanders - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Bailey, 32. Beauvillier - 23. Lettieri (Chytil). Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 40 minut, z 15 střel dvakrát dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 88,2 procenta.

Calgary - Arizona 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 13. a 40. Gaudreau, 16. Ferland, 46. Jankowski - 10. Kempe, 53. Mayo.

Edmonton - Vancouver 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 26. a 53. Yamamoto, 40. a 45. Pakarinen, 20. Draisaitl - 14. Carcone, 45. Rodin, 55. Chatfield.

Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. Rakell, 36. Megna, 56. Hults, 59. Silfverberg - 10. Auger, 59. Luff.