Kings vyhráli i druhý přípravný zápas v Číně. Chytil nahrával na gól

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Los Angeles Kings porazili Vancouver Canucks i ve druhém přípravném duelu v Číně. Po výhře 5:2 v Šanghaji dnes v Pekingu zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Králové vedli v čínské metropoli dvakrát o dva góly, nejdříve 2:0 a poté 3:1, ale Vancouver si ve třetí třetině dokázal dvěma zásahy vynutit prodloužení. Na rozdíl jediné branky snížil v přesilové hře Loui Eriksson a v 59. minutě srovnal Christopher Tanev.

V pětiminutovém prodloužení se skóre nezměnilo, o vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy. V těch se z pěti hráčů dokázal prosadit pouze útočník Kings Jonny Brodzinski, jenž rozhodl o triumfu dvojnásobných vítězů Stanley Cupu z let 2012 a 2014.

Cesta do Číny byla pro hráče a trenéry ohromnou zkušeností po všech stránkách. "Vůbec jsem nevěděl, co mám od takového výletu za zápasy očekávat, ale bylo to skvělé. Je to životní zážitek," pochvaloval si kouč Canucks Travis Green.

NHL se chce na čínský hokejový trh zaměřit i do budoucna. "Jsme v počáteční fázi. V Číně jsme poprvé. Naučili jsme se několik věcí v souvislosti se dvěma zápasy - co se nám povedlo, co bychom mohli vylepšit a čeho bychom se měli vyvarovat," uvedl Bill Daly, zástupce komisionáře Garyho Bettmana.

"Pro příště využijeme toho, co jsme se naučili a vybudovali. Řím se taky nepostavil za jeden den. Když se ohlédneme nazpátek, je to podle nás první dobrý krok na cestě k většímu vlivu v Číně," dodal Daly.

Přípravné zápasy před NHL:

Columbus - Pittsburgh 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky:
21. a 53. Dubois (na druhou Sedlák), 48. Gaunce - 5. Miletic, 39. Sprong, 53. Aston-Reese, 59. Määttä.

Washington - St. Louis 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky:
18. a 53. Thomas (na první Jaškin), 19. Bleackley, 57. Kostin.

Toronto - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky:
34. Rielly, 59. Komarov, 60. W. Nylander.

Tampa Bay - Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky:
1. Hedman, 16. Kučerov (Palát), 44. Gourde - 55. Watson.

New York Islanders - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), hráno v Bridgeportu
Branky: 22. Bailey, 32. Beauvillier - 23. Lettieri (Chytil). Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal 40 minut, z 15 střel dvakrát dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 88,2 procenta.

Calgary - Arizona 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 13. a 40. Gaudreau, 16. Ferland, 46. Jankowski - 10. Kempe, 53. Mayo.

Edmonton - Vancouver 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky:
26. a 53. Yamamoto, 40. a 45. Pakarinen, 20. Draisaitl - 14. Carcone, 45. Rodin, 55. Chatfield.

Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. Rakell, 36. Megna, 56. Hults, 59. Silfverberg - 10. Auger, 59. Luff.

Vancouver - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0), hráno v Pekingu