Voráček předčil Jágra, výhru Calgary ale trefil Frolík. Za Tampu zářil Palát

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Útočník Michael Frolík rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře Calgary 5:4 na ledě Philadelphie. V dresu domácích dvakrát asistoval Jakub Voráček, Jaromír Jágr se proti svému bývalému zaměstnavateli bodově neprosadil. Ondřej Palát z Tampy Bay vstřelil gól a navrch přidal asistenci, nejlepší tým soutěže ale doma podlehl New York Islanders 3:5. Střelecky se prosadil i Radek Faksa z Dallasu, který rozhodujícím zásahem pomohl k výhře Stars 6:3 nad Edmontonem.

Islanders se v 42. minutě ujali vedení 4:0. Šestadvacetiletý Palát ukončil v 44. minutě sedmizápasovou šňůru bez vstřelené branky, když se prosadil střelou z rychlého přečíslení nad rameno brankáře Thomase Greisse. Frýdecko-Místecký rodák se trefil popáté a snížil na 2:4. V 57. minutě se asistencí podílel na kontaktní brance Yanniho Gourdeho.

Dva body pro Islanders potvrdil do prázdné branky 14. gólem kapitán John Tavares, který k němu přidal dvě nahrávky. První formace Tampy ve složení Vladislav Naměstnikov, Steven Stamkos a Nikita Kučerov vyšla teprve podruhé v ročníku bodově naprázdno.

Frolík ukončil utkání v druhé minutě prodloužení po brejku svou první střelou v zápase. Devětadvacetiletý kladenský rodák skóroval počtvrté v sezoně a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu.

Hrdinou utkání byl nicméně jeho spoluhráč Sean Monahan, jenž mezi 27. a 35. minutou zaznamenal první hattrick v kariéře a pomohl srovnat skóre. Philadelphia sice vyhrála první třetinu 3:1, ale nakonec zaznamenala čtvrtou porážku za sebou.

V duelu se představil v roli čárového rozhodčího Libor Suchánek a připsal si po čtvrtečním utkání New York Islanders - Carolina druhý start v NHL.

V sestavě domácích Flyers chyběl obránce Radko Gudas, jenž byl v předchozím duelu proti Winnipegu vyloučen do konce zápasu a v neděli ho čeká disciplinární slyšení kvůli seknutí Mathieua Perraulta.

Pastrňák nebodoval počtvrté v řadě

Faksa vstřelil vítězný gól v 39. minutě, kdy před brankovištěm zpracoval přihrávku Tylera Pitlicka a zblízka překonal Cama Talbota. Pro třiadvacetiletého centra šlo o pátou trefu v ročníku. Za Stars se prosadilo šest střelců, kteří pomohli zastavit třízápasovu sérii proher. Na všech brankách Edmontonu se podílel kapitán Connor McDavid, který vstřelil gól a dvakrát asistoval.

Střední útočník Martin Hanzal utrpěl ve třetí třetině zranění v horní části těla. Trenér Dallasu Ken Hitchcock doufá, že se Hanzal v pondělí bude moci zapojit do tréninku.

Stejně jako Palát s Faksou se i Sobotka prosadil popáté. V 34. minutě střelou z levého kruhu snížil na 2:3. Blues pak zásluhou beka Joela Edmundsona v poslední třetině vyrovnali a dovedli zápas do prodloužení. V něm rozhodl v 63. minutě o bodu navíc pro St. Louis Brayden Schenn, který bodoval v sedmém utkání po sobě.

David Pastrňák nebodoval ani ve čtvrtém zápase v řadě, jeho Boston ale uspěl na ledě San Jose 3:1. Neprosadil se ani David Krejčí, který se do sestavy Bruins vrátil ve čtvrtek poté, co kvůli problémům se zády vynechal jedenáct duelů. V dresu San Jose si Tomáš Hertl připsal dva záporné body do hodnocení plus/minus. Za hosty se poprvé v NHL trefil dvaadvacetiletý slovenský útočník Peter Cehlárik.

Auston Matthews oslavil návrat do sestavy Toronta dvěma brankami, které přispěly k vysoké výhře Maple Leafs 6:0 v Montrealu. Ontarijský klub zvítězil pošesté v řadě. Držitel Calder Trophy pro nejlepšího nováčka z minulé sezony vynechal kvůli zranění v horní části těla čtyři zápasy.

Chicago porazilo Pittsburgh 2:1. Blackhawks vedli od 13. minuty, Penguins se podařilo vyrovnat v 49. minutě díky Mattu Hunwickovi, ale už o 21 vteřin později vrátil hostům vedení Arťom Anisimov. Blackhawks porazili pensylvánské mužstvo i podruhé v sezoně, v prvním zápase doma zvítězili 10:1.

Křídelní útočník Anthony Duclair zařídil třemi góly výhru Arizony v Ottawě 3:2 v prodloužení. Dvaadvacetiletý Kanaďan dovršil hattrick po 83 vteřinách nastaveného času. Coyotes dokázali poprvé v ročníku zvítězit ve dvou duelech po sobě.

NHL:

Philadelphia - Calgary 4:5 v prodl. (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Manning, 14. Couturier (Voráček), 17. Provorov, 35. Patrick (Voráček) - 27., 30. a 35. Monahan, 8. Gaudreau, 62. Frolík. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19.210. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Frolík, 3. Gaudreau (všichni Calgary)

Dallas - Edmonton 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 7. Roussel, 9. Radulov, 28. Shore, 39. Faksa, 54. Jamie Benn, 59. Spezza - 17. a 21. Caggiula, 18. McDavid. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.312. Hvězdy utkání: 1. Roussel, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. McDavid (Edmonton).

Ottawa - Arizona 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. Stone, 22. Borowiecki - 20., 52. a 62. Duclair. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16.471. Hvězdy utkání: 1. Duclair, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Stone (Ottawa).

Winnipeg - New Jersey 5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
Branky: 26. Connor, 29. Laine, 29. Trouba, 30. Hendricks, 39. Perreault - 27. Gibbons, 48. Butcher. Střely na branku: 34:36. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Hendricks, 2. Perreault, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

Los Angeles - Florida 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 9. Toffoli, 43. J. Brodzinski, 46. Andreoff, 58. Lewis. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Kuemper, 2. Toffoli, 3. J. Brodzinski (všichni Los Angeles).

Buffalo - Carolina 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 53. E. Kane - 35. J. Williams, 56. Aho, 60. Nordström. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.028. Hvězdy utkání: 1. Aho, 2. Darling, 3. J. Williams (všichni Carolina).

Tampa Bay - NY Islanders 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
Branky: 44. a 57. Gourde (na druhou Palát), 44. Palát - 11. a 42. A. Lee, 1. Ladd, 28. B. Nelson, 60. Tavares. Střely na branku: 39:32. Diváci: 19.092. Hvězdy utkání: 1. A. Lee (NY Islanders), 2. Gourde (Tampa Bay), 3. Tavares (NY Islanders).

Pittsburgh - Chicago 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 49. Hunwick - 13. Forsling, 49. Anisimov. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18.638. Hvězdy utkání: 1. Anisimov, 2. Schmaltz (oba Chicago), 3. Hunwick (Pittsburgh).

Montreal - Toronto 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Branky: 49. a 56. Matthews, 33. Hainsey, 33. Kadri, 41. C. Brown, 49. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 33:31. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Matthews, 3. Kadri (všichni Toronto).

Washington - Minnesota 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Oshie, 13. Orlov, 58. Kuzněcov - 13. Niederreiter. Střely na branku: 43:31. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Oshie, 2. Orlov, 3. Holtby (všichni Washington).

Nashville - Colorado 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 20. Craig Smith, 30. Sissons, 31. Bitetto, 48. Ekholm, 52. Arvidsson - 56. Mironov, 59. Compher. Střely na branku: 24:31. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Bitetto, 2. Rinne, 3. Craig Smith (všichni Nashville).

Vancouver - St. Louis 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Boeser, 26. Markus Granlund, 31. S. Bärtschi - 19. Parayko, 34. Sobotka, 45. Edmundson, 63. B. Schenn. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.865. Hvězdy utkání: 1. P. Stastny (St. Louis), 2. S. Bärtschi (Vancouver), 3. B. Schenn (St. Louis).

San Jose - Boston 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Meier - 7. Cehlárik, 11. DeBrusk, 55. Heinen. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.442. Hvězdy utkání: 1. Chudobin, 2. DeBrusk, 3. K. Miller (všichni Boston).

Domácí: 01:32. Manning, 13:22. Couturier, 16:08. Provorov, 34:02. Patrick

Hosté: 07:13. J. Gaudreau, 26:07. Monahan, 29:51. Monahan, 34:56. Monahan, 61:18. Frolík

Domácí: Elliott (Neuvirth) – Hägg, Provorov, Manning, Gostisbehere, Alt, Sanheim – Voráček, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Weise – Konecny, Filppula (A), Lehterä – M. Raffl, Laughton, Leier.

Hosté: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Brouwer (A) – Jágr, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Versteeg.

Peel, Pochmara – Nansen, Suchánek

Wells Fargo Center, Philadelphia

Michael Frolík rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře Calgary 5:4 na ledě Philadelphie.