Calgary válí. Flames vyhráli i ve Washingtonu, Jágr pomohl přihrávkou

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Jaromír Jágr přihrávkou pomohl k výhře Calgary ve Washingtonu 4:1. Na jediné trefě domácích se asistencí podílel Jakub Vrána. Také Arizona uspěla na ledě Toronta 4:1 a ukončila šestizápasovou sérii výher Maple Leafs. Coyotes zvítězili ve třetím venkovním utkání v řadě.

Washington otevřel skóre z první střely už po 62 vteřinách. Vrána podél mantinelu upláchl obránci Travisi Hamonicovi, objel branku a přihrál Larsi Ellerovi, který zblízka překonal Mikea Smithe. Jednadvacetiletý Vrána si připsal čtvrtou nahrávku v sezoně a přetrhl šňůru tří zápasů bez bodu.

Vyrovnání zařídil v 5. minutě střelou z levého kruhu Johnny Gaudreau, který bodoval podesáté v řadě, čímž si vylepšil kariérní maximum. Čtyřiadvacetiletý Američan se trefil v šestém souboji po sobě. V 26. minutě Gaudreau v přesilové hře asistencí přispěl k vítězné trefě Seana Monahana. Calgary ve třetí třetině během 121 vteřin zásluhou Mikaela Backlunda a Marka Giordana odskočilo do tříbrankového vedení. Na brance kapitána Giordana se podílel Jágr, který v uplynulých dvou zápasech nebodoval.

"Naše řada hraje dobře, v obranné třetině neinkasujeme a v útočném pásmu si vytváříme šance. Daří se nám i v přesilovkách. Někdy vám věci vycházejí, v průběhu sezony procházíte vzestupy a pády. Právě teď jsme na tom dobře," prohlásil Gaudreau, s 31 body (10+21) třetí nejproduktivnější hráč v lize.

Flames po domácí sérii sedmi duelů, z nichž pět vyhráli, vyjeli na šestizápasovou šňůru po kluzištích soupeřů. Po úvodní prohře 2:8 v Detroitu dokázali porazit Philadelphii 5:4 v prodloužení. O vítězný gól se postaral Michael Frolík. Naopak Capitals prohráli třetí z posledních čtyř utkání.

Arizona se ujala vedení v 9. minutě z přesilové hry díky Brendanu Perlinimu. James van Riemsdyk 33 vteřin po začátku druhé části vyrovnal, ale rozhodující branku zaznamenal opět v početní výhodě obránce Oliver Ekman-Larsson. Torontu se v 57. minutě zásluhou Austona Matthewse, jenž nastoupil do jubilejního stého zápasu v kariéře, podařilo finského brankáře Anttiho Raantu překonat podruhé, podle rozhodčích ale Zach Hyman Raantu nedovoleně bránil, a proto gól neuznali.

"Dotkl jsem se jeho betonu hokejkou. Myslím si, že mě přistrčili, ale brankář měl dost času se přesunout a dostat se do správné pozice. Podle sudích šlo o nedovolené bránění gólmana, což pro nás byla velká smůla," řekl Hyman. Soupeř si pak pojistil výhru dvěma zásahy do prázdné branky, stále ale zůstává na chvostu pořadí celé NHL.

V kalifornském derby porazil Anaheim San Jose 3:2 po samostatných nájezdech. Domácím nepomohly ani dvě branky Joonase Donskoie, u té druhé asistoval Tomáš Hertl. Donskoi se trefil i v penaltovém rozstřelu, ale autorem vítězného nájezdu byl v deváté sérii na druhé straně Antoine Vermette.

New Jersey udolalo Minnesotu 4:3 v prodloužení, o bodu navíc pro Devils rozhodl po 52 vteřinách nastaveného času John Moore. Columbus zvítězil v Buffalu těsně 3:2, přitom ještě v 50. minutě vedl o tři branky. Nashville v divizním souboji porazil Winnipeg 5:3 a zvítězil doma počtvrté za sebou. O góly Predators se postaralo pět různých střelců, Jets prohráli poprvé po pěti utkáních

NHL:

Buffalo - Columbus 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 50. Reinhart, 57. E. Kane - 25. Dubois, 46. Panarin, 50. Jenner. Střely na branku: 32:29. Diváci: 16.551. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Dubois (oba Columbus), 3. E. Kane (Buffalo).

Toronto - Arizona 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 21. J. van Riemsdyk - 10. Perlini, 39. Ekman-Larsson, 59. Domi, 60. Rieder. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.196. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. J. van Riemsdyk (Toronto).

San Jose - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. a 49. Donskoi (na druhou Hertl) - 21. Perry, 32. Rakell, rozhodující sam. nájezd Vermette. Střely na branku: 42:30. Diváci: 17.257. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi (San Jose), 2. Berra (Anaheim), 3. M. Jones (San Jose).

Nashville - Winnipeg 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 4. Fiala, 21. R. Johansen, 32. Turris, 40. Ekholm, 50. Bonino - 7. a 57. Perreault, 51. Myers. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. R. Johansen, 2. Fiala, 3. Josi (všichni Nashville).

Minnesota - New Jersey 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 52. a 59. Mikael Granlund, 22. Niederreiter - 19. Henrique, 28. Santini, 48. Butcher, 61. J. Moore. Střely na branku: 36:25. Diváci: 19.048. Hvězdy zápasu: 1. J. Moore (New Jersey), 2. Mikael Granlund (Minnesota), 3. Butcher (New Jersey).

Washington - Calgary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Eller (Vrána) - 5. J. Gaudreau, 26. Monahan, 45. Backlund, 47. Giordano (Jágr). Střely na branku: 30:39. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Monahan, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).