Krejčí pomohl Bostonu gólem, zářil Crosby

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Hokejový útočník David Krejčí pomohl svým 12. gólem v sezoně NHL k vítězství Bostonu 3:2 na ledě New Yorku Islanders. Český reprezentant se trefil na začátku druhé třetiny po přihrávce slovenského veterána Miroslava Šatana.

Hrdinou zápasu byl loňský držitel Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře ligy Tim Thomas, jenž zlikvidoval 37 střel Ostrovanů.

Poprvé po olympijské pauze skóroval střelec vítězného gólu finále vancouverského turnaje Sidney Crosby, jenž pomohl dvěma trefami k obratu Pittsburghu v utkání s Dallasem.

Penguins prohrávali doma na začátku druhé třetiny 1:3, pěti brankami však skóre otočili a vyhráli 6:3. Kanadský útočník Crosby se dostal se 44 góly do čela tabulky střelců před svého ruského rivala Alexandra Ovečkina z Washingtonu.

Pittsburgh - Dallas 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Branky: 37. a 42. Crosby, 3. J. Staal, 25. Kunitz, 30. Dupuis, 56. Ponikarovskij - 13. Ribeiro, 22. Segal, 23. Eriksson. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.132.

New York Islanders - Boston 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 23. Bailey, 46. Moulson - 19. Lucic, 26. Krejčí, 30. Savard. Střely na branku: 39:34. Diváci: 14.587.