Vrbata v nájezdech rozhodl o výhře Coyotes

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Hokejisté Phoenixu zvítězili v sobotním utkání NHL nad Chicagem 5:4 po samostatných nájezdech a připsali si osmou výhru v řadě. Rozhodující penaltu znovu proměnil český útočník Radim Vrbata, který zařídil vítězství svého týmu v penaltovém rozstřelu i ve čtvrtek v duelu s Floridou.

Kojoti díky nejdelší vítězné šňůře od roku 1999 ztrácejí už jen jediný bod na první místo v tabulce Pacifické divize, jež patří San Jose, a pouhé dva body je dělí od vedení v celé Západní konferenci, které zatím vládne právě Chicago.

Stejně jako v utkání s Floridou, v němž prohrávali už 0:3, dokázali Kojoti i tentokrát smazat nadějný náskok soupeře. Chicago v utkání dvakrát vedlo o dva góly, domácí však pokaždé vyrovnali. "To jsme prostě my. Nikdy se nevzdáváme a makáme až do konce," prohlásil Vrbata, díky němuž Phoenix uspěl v jedenácti z patnácti penaltových rozstřelů v této sezoně.

Phoenix - Chicago 5:4 po sam. náj. (0:1, 1:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 42. a 47. Stempniak, 30. Wolski, 55. Aucoin, rozh. nájezd Vrbata - 12. Brouwer, 26. Kane, 43. Ladd, 44. Sharp. Střely na branku: 35:38. Diváci: 17.534.

Fleischmann vstřelil první branku Capitals

Pozici nejlepšího týmu celé NHL potvrdili hokejisté Washingtonu, kteří zvítězili 3:1 na ledě Tampy Bay. Úvodní gól zápasu vstřelil v 3. minutě český útočník Tomáš Fleischmann, vítěznou branku na 2:1 zaznamenal o osm minut později Alexandr Ovečkin, který se vrátil do sestavy Capitals poté, co si odpykal dvouzápasový trest za faul na obránce Chicaga Briana Campbella.

"Vždycky je to skvělý pocit, když se člověk může po nějaké pauze vrátit na led a navíc když dá hned gól," radoval se Ovečkin, který si připsal 45. přesný zásah v sezoně. První hvězdou večera se však stal brankář Washingtonu Jose Theodore, který zlikvidoval 33 z 34 střel. "Chytal fantasticky," konstatoval trenér Bruce Boudreau.

Tampa Bay - Washington 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Lecavalier - 3. Fleischmann, 11. Ovečkin, 48. Sjomin. Střely na branku: 34:28. Diváci. 19.844.

Vokoun střídal už po druhém inkasovaném gólu

Naopak další smolný zápas má za sebou český brankář v dresu Floridy Tomáš Vokoun. V souboji s Buffalem, který jeho tým prohrál 1:3, inkasoval dva góly z devatenácti střel a už po 23 minutách hry byl vystřídán Scottem Clemmensenem. Vokoun putoval předčasně na střídačku podruhé během pěti dnů, v úterý nedochytal zápas s Washingtonem.

"Nechytal dost dobře," řekl suše trenér Peter DeBoer. Vokouna nejprve v 14. minutě prostřelil z nulového úhlu Jochen Hecht, v úvodu druhé třetiny pak český gólman nešikovně odkryl svou branku, když se marně natahoval po střele, která mířila metr vedle jeho pravé tyče, odrazila se od zadního mantinelu a Patrick Kaleta puk uklidil do sítě.

Florida - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 32. Bitz (Kreps) - 14. Hecht, 23. Kaleta, 54. Grier. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 23 minut, z 19 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.217.

Tři sobotní zápasy rozhodl jediný gól. Hokejisté St. Louis zvítězili 1:0 v New Jersey, když nejzajímavějším momentem celého zápasu byla málo vídaná bitka mezi domácím Pierreem-Lukem Letourneau-Leblondem a Camem Janssenen, která trvala celé tři minuty. Výsledkem 1:0 vyhráli i Los Angeles Kings nad New Yorkem Islanders a upevnili si páté místo v tabulce Západní konference.

Zatímco v obou těchto duelech padla branka už v první třetině, v Nashvillu na ni fanoušci čekali až do 62. minuty, kdy po přihrávce Martina Erata rozhodl o výhře Predátorů 1:0 v prodloužení nad Columbusem Cody Franson. Domácí si připsali pátou výhru v řadě a v tabulce Západní konference poskočili na šesté místo, kde mají náskok šesti bodů před devátými Calgary Flames.

"Když je v třetí třetině stav 0:0, začnete přemýšlet o tom, že na vítězství by mohl stačit jediný gól a že vy proto nesmíte žádný pustit," poznamenal brankář Nashvillu Pekka Rinne, který si připsal 33 zásahů a druhé čisté konto v řadě.

Jak se vyplatí hrát až do poslední sekundy zápasu, to předvedli hokejisté Detroitu a Caroliny. Ve Vancouveru, respektive v Pittsburghu zvítězili Red Wings i Hurricanes shodně díky gólu v čase 64:59. Zatímco o výhře Detroitu 4:3 v prodloužení rozhodl zkušený útočník Henrik Zetterberg, radost Carolině přinesl devět desetin před závěrečnou sirénou svým premiérovým gólem v NHL dvaadvacetiletý obránce Jamie McBain, který nastoupil teprve k třetímu zápasu v kariéře.

Výsledky zbývajících sobotních zápasů:

Pittsburgh - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 40. J. Staal, 54. Malkin - 7. Boychuk, 57. Pitkänen, 65. McBain. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.090.

Dallas - Ottawa 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky: 14. a 37. B. Richards, 18. Ribeiro, 40. Benn, 45. Daley - 20., 26. a 59. Spezza, 2. Fisher. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.110.

New Jersey - St. Louis 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 20. Steen. Střely na branku: 29:20. Diváci: 17.625.

Toronto - Montreal 3:2 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Bozak, 39. Kessel, rozh. nájezd Mitchell - 20. a 54. Gionta (na druhou Špaček). Střely na branku: 33:27. Diváci: 19.538.

Los Angeles - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 14. B. Richardson. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.118.

Nashville - Columbus 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 62. Franson (Erat). Střely na branku: 31:33. Diváci: 16.363.

Vancouver - Detroit 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 5. Wellwood, 14. O'Brien, 45. D. Sedin - 33. Bertuzzi, 33. Dacjuk, 38. Filppula, 65. Zetterberg. Střely na branku: 32:54. Diváci: 18.810.

Atlanta - Philadelphia 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 6. a 58. Armstrong, 2. Bergfors, 31. Antropov, 50. Little - 9. Carcillo, 35. Betts. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.024.