Šoustal skóroval. Český talent ale na Memorial Cup nedosáhl

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Český hokejový útočník Tomáš Šoustal skóroval ve finále Memorial Cupu, trofej pro nejlepší tým kanadských juniorských soutěží však s Kelownou Rockets nezískal. Vítězové play off WHL podlehli celku Oshawa Generals 1:2 v prodloužení.

Nedělní zápas v Québecu rozhodl ve prospěch šampionů OHL Anthony Cirelli v čase 61:28. Stejný hráč ve druhé třetině odpověděl na úvodní Šoustalovu trefu z 16. minuty. Osmnáctiletý odchovanec olomouckého hokeje, jenž má za sebou první sezonu v zámoří, jako jediný překonal gólmana Kena Applebyho, který pochytal zbylých 37 střel.

Nejužitečnějším hráčem Memorial Cupu byl vyhlášen Šoustalův spoluhráč německý útočník Leon Draisaitl. Syn trenéra hokejistů Hradce Králové Petera Draisaitla nasbíral v pěti zápasech čtyři góly a tři asistence.

Finále Memorial Cupu, které sledovalo 10.391 fanoušků, bylo posledním soutěžním zápasem v hale Pepsi Colisee, kde se v minulosti hrála i NHL. Aréna bude zbourána a nahradí ji nová Videotron Centre pro 18 tisíc diváků.

Memorial Cup dosud získalo devět českých hokejistů, naposledy předloni Martin Frk s Halifaxem.