18. listopadu 2015 • 10:49

Réway odchází do Švýcarska, podepsal smlouvu s Fribourgem

Autor: ,
Martin Réway bude hrát za švýcarský Fribourg
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský hokejový útočník Martin Réway, který byl před necelým měsícem vyřazen z kádru Sparty, bude hrát za švýcarský Fribourg-Gottéron. S druhým celkem ligové tabulky, který má stejně bodů jako vedoucí Curych, podepsal dvacetiletý hráč smlouvu do konce sezony."Jednání probíhala v uplynulých dnech, souhlasit musela samozřejmě Sparta. Došli jsme k dohodě, Martin ve Fribourgu podepsal smlouvu do konce sezony a moc se do nového působiště těší," uvedl hráčův zástupce Michal Sivek pro web hokej.cz.

Sparta vyřadila talentovaného slovenského reprezentanta z kádru poté, co Réway vedení klubu oznámil, že chce být vyměněn jinam. Pražané poslali v té době nejproduktivnějšího hráče extraligy do Benátek nad Jizerou, kde však Réway jen trénoval, do prvoligových zápasů nezasáhl. V listopadové přestávce se představil v reprezentačním dresu na Německém poháru.

Fribourg-Gottéron angažoval Réwaye i proto, že jsou ze zdravotních důvodů momentálně mimo hru útočníci Greg Mauldin a Marc-Antoine Pouliot. "Oba by se do hry se měli vrátit nejdřív v lednu. Martin tedy bude mít dostatek času, aby ukázal, co v něm je," podotkl Sivek.

Výhodou podle něj je i fakt, že sportovním manažerem Fribourgu je někdejší kanadský útočník Christian Dubé. Ten pochází z Québecu a o Réwayovi, jehož draftoval Montreal, si sehnal informace i z jeho juniorského angažmá v zámořské QMJHL. "Dobře ví, co umí a proč ho do mužstva chce. Zájem klubu byl velmi intenzivní," dodal Sivek.

O Réwaye po jeho konci ve Spartě měl zájem i Slovan Bratislava, hrající KHL. Zástupci slovenského klubu se však s Pražany nedohodli na podmínkách jeho uvolnění, Fribourg naopak požadovanou finanční kompenzaci zaplatil. Podle webu Sparty je součástí dohody i bod, že hráčova práva na další sezonu bude mít k dispozici český tým.

Za Réwayem v Benátkách: Líbí se mi tu, hlavně chci hrát