23. listopadu 2015 • 12:48

Třikrát Zacha! Útočník vstřelil první hattrick, soupeř ho chtěl bít

Autor:
Pavel Zacha už má v sezoně 12 branek
TOP VIDEA
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobotní bitva Sarnie s Niagarou v kanadské juniorské OHL byla galapředstavením českého hokejisty Pavla Zachy. Nejen, že vstřelil hattrick, ale připsal si ještě dvě asistence a výrazně přispěl k výhře 6:2. Přitom soupeř se nadějného útočníka snažil rozhodit a vznikla tak dokonce hromadná rvačka.Po zápase vypadal osmnáctiletý Zacha opravdu spokojeně. Hattrick? To se vždycky počítá. Bývalý útočník Liberce navíc přiznal, že je jeho úplně první. "Nikdy jsem v jednom zápase tři góly nevstřelil," těšilo ho. Branky navíc střílel stylově, jednu v přesilové hře, jednu v oslabení a jednu za stavu 5 na 5.

Jedním z prvních gratulantů údajně byl i hráčův otec, který synovy výkony sleduje z Česka. "Oni tam mají pět hodin ráno a on už mi přesto stihl pogratulovat," těšilo mladíka.

Zápas ale nebyl žádnou procházkou růžovým sadem. Sarnie hraje s týmem Niagara IceDogs pouze dvakrát do roka, týmy se přesto nemají moc v lásce. Hromadná mela, rvačky, tresty do konce zápasu - tak utkání vypadalo.

Když se do jedné ze strkanic zapojil i Zacha, okamžitě se dočkal zastání. Spoluhráč Noah Bushnell se za něj šel poprat. "Šli po Pavlovi, po našem nejlepším hráči, a to je prostě nepřijatelné," vysvětloval své jednání osmnáctiletý Bushnell, který se rukavice zahodit rozhodně nebojí.

Jeho výkon ocenil samozřejmě také Zacha. "Je skvělé mít v týmu takové hráče, opravdu si toho vážím," řekl pro The Observer.

Témata:  sporthokejOHLjuniořiZachaSarnia