Podepsal smlouvu a zaválel! Sedlák posunul Lake Erie do finále AHL

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český útočník Lukáš Sedlák zařídil dvěma góly postup hokejistů Lake Erie do finále Calderova poháru v nižší zámořské AHL. Monsters ve čtvrtém duelu finále Západní konference vyhráli doma nad Ontariem 2:1 ve druhém prodloužení. Sedlák se s osmi trefami posunul do čela tabulky střelců a s 13 body ze 13 utkání je čtvrtý v produktivitě play off.

Třiadvacetiletý českobudějovický odchovanec otevřel v sedmé minutě skóre utkání. Na začátku třetí třetiny sice vyrovnal Joel Lowry, ale v čase 86:25 překonal Sedlák slovenského brankáře Petera Budaje znovu a farma Columbusu si tak zahraje ve své deváté sezoně v AHL poprvé finále Calderova poháru.

V boji o triumf se utká s vítězem série mezi Hershey a Torontem Marlies. Hokejisté Hershey s českým útočníkem Jakubem Vránou vedou 3:0 na zápasy a dovršit postup mohou už dnes.