a dozvíte se vše jako první.
27. května 2016 • 08:25

Podepsal smlouvu a zaválel! Sedlák posunul Lake Erie do finále AHL

Lukáš Sedlák už je čtvrtý v produktivitě play off AHL
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Český útočník Lukáš Sedlák zařídil dvěma góly postup hokejistů Lake Erie do finále Calderova poháru v nižší zámořské AHL. Monsters ve čtvrtém duelu finále Západní konference vyhráli doma nad Ontariem 2:1 ve druhém prodloužení. Sedlák se s osmi trefami posunul do čela tabulky střelců a s 13 body ze 13 utkání je čtvrtý v produktivitě play off.

Třiadvacetiletý českobudějovický odchovanec otevřel v sedmé minutě skóre utkání. Na začátku třetí třetiny sice vyrovnal Joel Lowry, ale v čase 86:25 překonal Sedlák slovenského brankáře Petera Budaje znovu a farma Columbusu si tak zahraje ve své deváté sezoně v AHL poprvé finále Calderova poháru.

V boji o triumf se utká s vítězem série mezi Hershey a Torontem Marlies. Hokejisté Hershey s českým útočníkem Jakubem Vránou vedou 3:0 na zápasy a dovršit postup mohou už dnes.