Sedlák je v AHL krok od zisku Calder Cupu. Na výhře se podílel asistencí

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Hokejisté Lake Erie zdolali ve třetím finálovém utkání play off nižší zámořské AHL Hershey 3:2 v prodloužení, vedou 3:0 na zápasy a jediná výhra je dělí od zisku Calderova poháru. K vítězství přispěl asistencí i Lukáš Sedlák, jiný český útočník Jakub Vrána v dresu Bears nebodoval. Monsters mohou rozhodnout už v sobotu, kdy se představí opět doma.

Zapas rozhodl v čase 61:20 svou druhou trefou v utkání dánský útočník Oliver Bjorkstrand, který se s devíti góly vyrovnal v čele tabulky střelců Sedlákovi. Spolu s ním se také dělí s 15 body o třetí místo produktivity play off.

Do vedení šel po dvou domácích prohrách farmářský tým Washingtonu Hershey. Po 127 vteřinách otevřel skóre Ryan Stanton, ale v sedmé minutě vyrovnal po Sedlákově přihrávce Bjorkstrand a ve 39. minutě v přesilovce otočil stav Daniel Zaar. Za 47 sekund smazal ztrátu Dustin Gazley a nakonec rozhodlo až nastavení.