Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. listopadu 2016 • 10:04

Neuvěřitelná AHL. Exhvězda NHL dala gól blokem střely, vrátí se nahoru?

Útočník farmy Islanders Steve Bernier vstřelil v nočním zápase AHL neuvěřitelnou branku
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Správně zblokovat střelu a nepřivodit si újmu na zdraví je kumšt. Nohy musí klouzat napřed, hlava by měla být odvrácená od letícího puku, mohli bychom pokračovat. Útočník Steve Bernier přidal v nočním zápase AHL mezi Bridgeportem a Hartfordem k bloku střely neuvěřitelnou nadstavbu. Gól, kterým pečetil výhru svých Sound Tigers 4:2.

Tvrdit, že takovýto kousek by se podařil jednou ze sta pokusů, by bylo hodně troufalé. Led na hlavu a přidejte, z tisíce, možná ještě více. Situace se seběhla následovně, ve snaze poslat zápas do prodloužení Hartford odvolal brankáře a zkoušel to se šesti bruslaři.

52 vteřin před závěrečnou sirénou metr za modrou čáru napřáhl k dělové ráně Ryan Graves, kotouč ale k brance nedoletěl. Od padajícího těla kanadského útočníka Berniera se odrazil a přes celé kluziště doklouzal do opuštěné klece.

"Nejšílenější gól nočních zápasů je z AHL," napsal na Twitter uznávaný hokejový odborník Greg Wyshinski.

Pro 31letého majitele 633 startů v NHL (105 branek + 125 asistencí), který dlouhé roky působil v New Jersey a poslední sezonu bojoval o své místo v sestavě New York Islanders, to byl druhý gól v zápase. Poprvé se šestnáctka draftu roku 2003 prosadila šikovnou tečí v první třetině.

Pomůže tento bizarní gól Bernierovi zpět do prvního týmu Islanders? Připočteme-li výbornou produktivitu (6+4 v posledních deseti zápasech za Tigers) v kombinaci s tragickým vstupem Ostrovanů do sezony (Islanders jsou předposlední v celé NHL) tak šance určitě je...