Čeští mladíci šokují svět! Osmnáctka potupila Rusko triumfem 11:2

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Čeští hokejisté do osmnácti let prožívají na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky neuvěřitelné chvíle. Po výhrách nad USA a Finskem teď přidali další slastný triumf - Rusku nasázeli dokonce jedenáct gólů a potupili ho v poměru 11:2, čímž si bez ztráty bodu zajistili první místo ve skupině A a postup do semifinále, kde vyzvou v pátek od 19.00 Švédsko.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Kanada se Spojenými státy americkými.

Češi se před 1 548 diváky už s jistotou prvního místa ve skupině ujali vedení v šesté minutě díky Dvořákovi. Rusové, kteří na turnaji ještě nebodovali, sice za necelé tři minuty vyrovnali po trefě Kaprizova, ale ve 13. minutě opět prohrávali po brance Dymáčka.

Ve druhé třetině domácí rozhodli. Nejdříve se prosadil Suchý a mezi 33. a 34. minutou skórovali během pouhých 56 vteřin Dufek, znovu Dymáček a Stránský, který navíc svým dalším gólem 50 sekund před koncem druhé části upravil už na 7:1.

Další trefu Petrova výběru přidal v 47. minutě Jašek, za 61 vteřin sice zkorigoval stav Žukenov, ale Češi byli nadále při střelecké chuti. Podruhé se mezi střelce zapsal Dvořák a pak skóroval dvakrát také Zbořil, který nejdříve využil přesilovku pěti proti třem a pak využil i klasickou početní výhodu.

Memoriál Ivana Hlinky, turnaj hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):

ČR - Rusko 11:2 (2:1, 5:0, 4:1)
Branky: 6. a 50. Dvořák, 13. a 33. Dymáček, 34. a 40. Stránský, 55. a 58. Zbořil, 24. Suchý, 33. Dufek, 46. Jašek - 9. Kaprizov, 47. Žukenov.

Skupina B (Piešťany):
Švédsko - Švýcarsko 7:2 (4:1, 3:1, 0:0), Slovensko - Kanada 1:5 (0:2, 0:1, 1:2).

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.