Hlinkův memoriál: Češi mají první výhru, Švýcary porazili 5:3

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Česká hokejová osmnáctka zdolala ve svém druhém vystoupení na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi Švýcarsko 5:3 a připsala si první body na turnaji. Dvěma góly k tomu přispěl útočník David Kofroň. V pondělí tým trenéra Roberta Reichela podlehl Kanadě 1:3, ve středu bude v závěrečném utkání skupiny A od 19:10 bojovat o postup do semifinále proti Švédsku.

V úvodu se po sice po skrumáži před brankářem Kořenářem radovali Švýcaři, ale sudí Fraňo s Hribikem gól neuznali. Ve 12. minutě se tak do vedení dostali domácí, když v přesilovce po soupeřově chybě zblízka skóroval osamocený Kodýtek.

Ve 24. minutě vyrovnal v početní výhodě Stadler, ale hned za 25 vteřin vrátil českému výběru vedení Kofroň. Po 57 vteřinách hry před 1780 diváky zvýšil na 3:1 Zachar a deset minut před koncem proměnil samostatný únik Kofroň.

Hned po 32 sekundách ale po protiútoku skóroval Lerch a v 56. minutě ještě více dramatizoval závěr Suter. Výhru Reichelova týmu pojistil 14 sekund před koncem při power play Pavlík.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
ČR - Švýcarsko 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 24. a 50. Kofroň, 12. Kodýtek, 41. Zachar, 60. Pavlík - 24. Stadler, 50. Lerch, 56. Suter.

Kanada - Švédsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.