Česká osmnáctka prohrála na Hlinkově memoriálu s USA 2:4 a půjde na Švédy

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Česká hokejová osmnáctka podlehla v závěrečném utkání v základní skupině A na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi se Spojenými státy americkými 2:4 a v pátečním semifinále narazí na vítěze bratislavské části Švédsko. První ztrátu týmu Václava Varadi na turnaji připravil hattrickem útočník Ryan Poehling.

Američané se v boji o finále utkají s Ruskem. Kanada, která vyhrála turnaj v letech 2004 až 2015 osmkrát za sebou, skončila v Bratislavě ve skupině až třetí a celkově 21. triumf nepřidá.

Český tým, který po generálce s Kanadou (3:2 v prodloužení) postupně vyhrál nad Švýcarskem (6:1) a Finskem (5:3), prohrával s Američany od deváté minuty. Při Safinově vyloučení otevřel skóre Londia.

Za 142 sekund vyrovnal Chytil, v polovině utkání vrátil USA vedení Poehling a ve 35. minutě opět smazal ztrátu při přesilové hře Safin. Jenže ještě v závěru druhé části dvakrát udeřil Poehling. Nejdříve se prosadil při Králově trestu a pak rychle dovršil hattrick. Závěrečné dějství už změnu stavu nepřineslo.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:

Skupina A (Břeclav):

ČR - USA 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 12. Chytil, 35. Safin - 29., 39. a 40. R. Poehling, 9. Lodnia.

Finsko - Švýcarsko 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.