10. srpna 2016 • 21:34

Česká osmnáctka prohrála na Hlinkově memoriálu s USA 2:4 a půjde na Švédy

Čeští mladíci postoupili do semifinále
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Česká hokejová osmnáctka podlehla v závěrečném utkání v základní skupině A na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi se Spojenými státy americkými 2:4 a v pátečním semifinále narazí na vítěze bratislavské části Švédsko. První ztrátu týmu Václava Varadi na turnaji připravil hattrickem útočník Ryan Poehling.

Američané se v boji o finále utkají s Ruskem. Kanada, která vyhrála turnaj v letech 2004 až 2015 osmkrát za sebou, skončila v Bratislavě ve skupině až třetí a celkově 21. triumf nepřidá.

Český tým, který po generálce s Kanadou (3:2 v prodloužení) postupně vyhrál nad Švýcarskem (6:1) a Finskem (5:3), prohrával s Američany od deváté minuty. Při Safinově vyloučení otevřel skóre Londia.

Za 142 sekund vyrovnal Chytil, v polovině utkání vrátil USA vedení Poehling a ve 35. minutě opět smazal ztrátu při přesilové hře Safin. Jenže ještě v závěru druhé části dvakrát udeřil Poehling. Nejdříve se prosadil při Králově trestu a pak rychle dovršil hattrick. Závěrečné dějství už změnu stavu nepřineslo.