+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. listopadu 2016 • 10:25

Memoriál Ivana Hlinky bude také v Kanadě, v zámoří byla i vdova Liběna

Autor: ,
TOP VIDEA
Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srpnový Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let se bude hrát nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Kanadě. Ta jej uspořádá v Edmontonu v letech 2018, 2020 a 2022. Dohodli se na tom zástupci Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) se slovenským svazem a kanadskou asociací. V zámoří se vyhlášení události účastnila i vdova po slavném trenérovi Liběna Hlinková."Memoriál Ivana Hlinky získal obrovskou mezinárodní prestiž a jsem přesvědčen, že tato spolupráce ho posouvá na ještě vyšší úroveň," uvedl v tiskové zprávě prezident ČSLH Tomáš Král. Dohoda, která byla zveřejněna na tiskové konferenci v Edmontonu, platí do roku 2022.

Česká republika se v pořádání bývalého Světového poháru střídala v letech 1997 až 2001 se Slovenskem a od roku 2002 jej hostily obě země společně. Jako Memoriál Ivana Hlinky se turnaj hraje od roku 2004.

Kanada se pyšní tradičním velkým diváckým zájmem o mládežnický hokej. V Edmontonu se bude hrát v hlavní i v tréninkové hale týmu NHL Oilers. Systém turnaje zůstává stejný. Bude se hrát ve dvou skupinách po čtyřech, nejlepší dva týmy z každé skupiny postoupí do semifinále, zbývající čtyři celky čekají zápasy o umístění.

"Pro mladé hráče budou duely před desetitisícovým publikem velkým zážitkem a motivací pro další práci. Domluvené podmínky, které zahrnují i krátké předturnajové kempy a přípravné zápasy v zámoří, jsou navíc pro všechny účastníky velmi zajímavé. Jsem rád, že se naše kontakty se zámořským hokejem neustále prohlubují a získávají i nový rozměr," doplnil Král.

Turnaj je druhou nejprestižnější akcí kategorie do 18 let po mistrovství světa. "Memoriál Ivana Hlinky je významnou událostí z mnoha důvodů. V první řadě proto, že připomíná skvělého hráče a trenéra, který nás bohužel již opustil," uvedl prezident kanadské asociace Tom Renney.

"Vzhledem k zařazení v hokejovém kalendáři umožňuje všem účastníkům - včetně stovek skautů NHL - aby byli přítomni konfrontaci nejlepších osmnáctiletých hokejistů z různých zemí," dodal Renney. Na turnaji se v minulosti představila řada budoucích hvězd v čele se Sidneym Crosbym, Alexandrem Ovečkinem či Jevgenijem Malkinem.

Turnaj se hraje za účasti osmi zemí - Česka, Slovenska, Kanady, Spojených států amerických, Ruska, Finska, Švédska a Švýcarska. Nejúspěšnější je s dvaceti triumfy Kanada, třikrát vyhrálo Rusko (bývalý Sovětský svaz) a jednou Česko, Švédsko a USA. Češi budou letošní triumf v roce 2017 obhajovat na domácí půdě.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram