Slováci vyřídili Bělorusko a mají blízko do čtvrtfinále

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Slovenska porazili na mistrovství světa Bělorusko 5:1 a přiblížili se postupu do čtvrtfinále. Svěřenci kouče Vladimíra Vůjtka, kteří mají na kontě devět bodů, rozhodli zápas v rozmezí čtyř minut druhé třetiny, kdy vstřelili čtyři góly.

Souboj dvou aspirantů na umístění na třetím nebo čtvrtém místě helsinské skupiny začali lépe Slováci. Do vedení se dostali v 7. minutě, kdy obránce Sekera překonal brankáře Kovala střelou od modré čáry.

Bělorusové, v jejichž sestavě poprvé figurovaly dvě posily z NHL, bratři Kosticynové, poté i díky dvěma přesilovkám vyrovnali hru, gól ale nedali.

Rozhodnutí padlo v rozmezí 24. až 27. minuty, kdy Slováci překonali Kovala hned čtyřikrát. Chvílemi nejistý běloruský gólman se ani nemohl nechat vystřídat. Zkušený Mezin totiž v pátek nečekaně opustil bez udání důvodu tým a na střídačce byla připravena jen původně trojka Milchakov.

Slováci pak polevili a Bělorusku se podařilo v přesilové hře snížit, o možné drama se mohl postarat Kovyršin, nařízené trestné střílení ale nevyužil. Další gól již nepadl, Slováci si připsali třetí výhru za sebou a v neděli je čeká zřejmě klíčový zápas v boji o play off proti Švýcarsku.Skupina A (Helsinky):

Slovensko - Bělorusko 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sekera (Baranka, Handzuš), 24. Radivojevič (Sekera), 25. Miklík (Mikúš, Tatar), 26. Kopecký (Radivojevič), 27. Mikúš (Tatar, Miklík) - 34. Kaljužnyj (A. Kosticyn, S. Kosticyn). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Levonen - Puolakka (oba Fin.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 4:4, navíc Surový (SR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 9032.

Slovensko: Laco - Sekera, Baranka, Graňák, Chára, Starosta, Vydarený, Sersen - Radivojevič, Handzuš, Kopecký - L. Hudáček, Surový, Šatan - Tatar, Mikúš, Miklík - Bartovič, Bližňák, Marcel Hossa. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Bělorusko: Koval - Korobov, Denisov, Kosťučenok, Goroško, Černook, Stasenko, Graborenko - Ugarov, Grabovkij, Stěpanov - S. Kosticyn, Kaljužnyj, A. Kosticyn - Kolcov, Kovyršin, Stas - Kulakov, Kitarov, Meleško - Michaljov. Trenér: Karri Heikkilä.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.