Osmnáctka na MS potrápila Kanadu, ale nakonec padla 2:3

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Čeští hokejisté prohráli ve třetím utkání na mistrovství světa do 18 let s Kanadou 2:3. Obhájci stříbra tak mají na kontě tři body za vítězství a dvě porážky a patří jim třetí místo v tabulce skupiny B. Závěrečné utkání v základní části sehrají v úterý v Zugu proti Švýcarsku.

Českému týmu chyběl v prestižním duelu kapitán David Kaše, jenž má poraněnou ruku, a v druhém utkání po sobě také obránce Jakub Zbořil. Ten si musel odpykat ještě jeden zápas z trestu ze zámořské soutěže. Naopak ofenzivu posílil Filip Chlapík, jenž ještě ve čtvrtek hrál za klub v Kanadě.

"Byla tam střídání, kdy jsem mohl udělat víc. Přijel jsem sem jako pomoc. Čekám od sebe víc, abych pomohl týmu," uvedl Chlapík, jenž do dějiště turnaje dorazil v sobotu ráno.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra se v duelu prosadili jako první, v 7. minutě po individuální akci skóroval Pavel Zacha. Za Kanadu vyrovnal ještě v první třetině Wotherspoon, jenž propálil gólmana Stezku, který poprvé na šampionátu dostal přednost před Vladařem.

Skóre otočil ve 26. minutě Beauvillier, ale Čechy vrátil po špatném střídání soupeře do hry tvrdou ranou Koblížek. "Ani jsem nemířil a vystřelil na bránu, naštěstí to tam spadlo," komentoval gól střelec. "Odehráli jsme zatím nejlepší zápas na turnaji, náš výkon byl mnohem lepší. Nyní se musíme koukat na další zápas se Švýcarskem a pak na čtvrtfinále. Utkání s Kanadou ale můžeme hodnotit pozitivně," dodal.

Rozhodující okamžik utkání přišel ve 45. minutě, kdy Beauvillier svou druhou brankou potrestal vyloučení Dufka. "Všechno je o tom, abychom neděli zbytečné chyby a hráli, co máme. Přišel blbý faul ve třetí třetině, ale do play off to vypilujeme," řekl Chlapík.

Češi tak po úvodní prohře s Finskem zůstali podruhé na turnaji bez bodu, v Zugu zatím porazili jen Lotyšsko.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Švýcarsku:
Skupina B (Zug):
Kanada - ČR 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Wotherspoon (Bear, N. Roy), 26. Beauvillier (Barzal, Stephens), 45. Beauvillier (Barzal) - 7. Zacha, 34. Koblížek. Rozhodčí: Pitoscia (USA), Smetana (Něm.) - Otmachov (Rus.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 749.
Sestava ČR: Stezka - Hájek, Krenželok, Hronek, Budík, Adámek, Kalina - Zacha, Špaček, Svoboda - Chlapík, Jašek, Stránský - Anděl, Suchý, Dufek - Furch, Koblížek, Procházka. Trenér: Jakub Petr.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.