+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Bárta
26. prosince 2015 • 22:00

Pastrňák dorazí, píše švédský novinář. Zachovo zranění prý není vážné

Autor:
David Pastrňák by mohl dorazit na šampionát dvacítek do Finska
TOP VIDEA
Řepka: Sparta se na jaře zlepší. Slavia udělala výborný tah Řepka: Sparta se na jaře zlepší. Slavia udělala výborný tah
Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FINSKA | Úvodní zápas juniorského mistrovství světa s Ruskem dohrával český tým v okleštěné sestavě. Jakub Zbořil byl už v první třetině vyloučen do konce utkání, pro zranění odstoupili další bek Alex Rašner a útočník Pavel Zacha. První si v závěru utkání přiklekl koleno, druhého trápily potíže v dolní části těla, které tým blíž nespecifikoval. Podle posledních zpráv by také snad měl dorazit i David Pastrňák.„Nejde o nic vážného, má lehčí zranění, které ho limituje někdy víc, jindy míň,“ uvedl manažer českého týmu Milan Hnilička. Rašnerovi se objevila v koleni krev, ale v turnaji by taky mohl pokračovat. „Dostane den klidu, bude hodně ledovat, před dalším zápasem uvidíme. Ale ani u jednoho hráče není zranění natolik vážné, aby některého z nich vyřadilo ze šampionátu,“ dodal Hnilička.

Trenéři napsali na soupisku sedm obránců, posledním škrtem v zadních řadách byl den před zahájením mistrovství světa Filip Pyrochta, který už odcestoval domů. Kdyby vypadl Rašner a Zbořil k tomu dostal dodatečný disciplinární trest, mohlo by to znamenat velkou komplikaci. Ale podle Hniličky to nehrozí. V pondělí proti Slovensku by Zbořil nastoupit měl. „Dostal pět minut a do konce, ale nešlo o trest ve hře,“ řekl šéf českého týmu.

Pastrňák (snad) dorazí!

Na soupisce stále zbývá jedno volné místo. Ještě v noci by totiž mělo padnout konečné rozhodnutí ohledně případné účasti Davida Pastrňáka. Boston měl před sebou zápas s Buffalem. Po něm klub vydá oficiální zprávu, zda českého útočníka pro dvacítku na šampionát v Helsinkách uvolní, nebo ne.

V prognóze na zápas byl Pastrňák veden stále jako zraněný a mimo sestavu, dobrým znamením by mohlo být také to, že český mladík není v sestavě farmářského týmu z Providence a neodjel na trip, pozitivní zprávy přichází i ze zámoří, třeba uznávaný novinář z TSN Bob McKenzie píše, že přílet mladé české hvězdy je reálný.

Švéd Andreas Häggström, který o Pastrňákovi psal v době jeho švédského angažmá, pak na Twitteru napsal, že mu mladík z Bostonu přímo potvrdil, že na MS dvacítek dorazí.

Pokud by přesto Bruins rozhodli pro druhou možnost, český tým by dopsal Jiřího Černocha, jehož má v záloze.

 
MS do 20 let 2016
Z V VP PP P Skóre B
1.  Švédsko 4 4 0 0 0 18:6 12
2.  Dánsko 4 1 1 1 1 11:15 6
3.  Česko 4 1 0 2 1 9:13 5
4.  Švýcarsko 4 0 2 0 2 11:13 4
5.  Finsko 4 1 0 0 3 6:8 3Klasická verze
Mobilní verze