Bezzubí Němci nestačili na Švýcary, Bělorusko smetlo Dánsko 5:1

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

SOUHRN MS V HOKEJI | Hokejisté Německa podruhé za sebou nedokázali na světovém šampionátu vstřelit branku a po drtivé prohře s Kanadou 0:10 prohráli i se Švýcarskem 0:1. Ve druhém dnešním utkání si Bělorusko poradilo s Dánskem a vyhrálo 5:1.

Švýcarům stačil jeden gól

Hokejisté Švýcarska porazili v důležitém utkání základní skupiny A světového šampionátu v Praze Německo 1:0. Dlouho bezgólové utkání rozhodl až v 53. minutě útočník Denis Hollenstein, čisté konto vychytal Leonardo Genoni. Vítězové si upevnili třetí příčku, na kontě mají sedm bodů.

Němci šli do utkání o body, jež mohou sehrát klíčovou roli pro postup do čtvrtfinále, po krutém debaklu 0:10 s Kanadou. A zadní vrátka v čele s gólmanem Pielmeierem uzamkli tentokrát pečlivě. Sami byli v první třetině dokonce aktivnější ve střelbě, brzkou přesilovku však nevyužili. Soupeř zahrozil v 10. minutě díky Brunnerovi, těsně však minul.

Na začátku druhé části mohl poslat Němce do vedení Kink, jenže minul také. Pielmeiera prověřil ostrou ranou švýcarský kapitán Streit. Německý gólman se po polovině základní hrací doby vyznamenal proti Bieberovi a Švýcaři následně nedokázali zužitkovat přesilovku. I proto se bezbrankové skóre nezměnilo ani před druhou přestávkou.

Gólu se přes deset tisíc diváků v pražské O2 areně dočkalo až v 53. minutě, kdy zůstal Hollenstein trestuhodně zapomenutý před německým brankovištěm, bleskovým blafákem do bekhendu si pohrál s Pielmeierem a otevřel skóre.

Snahu o závěrečný nápor si Němci sami zkomplikovali, protože byl za podražení vyloučen právě gólman Pielmeier a v poslední minutě i Goc.

Hosté:

Domácí: Genoni (Berra) – Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossman – Hollenstein, Romy, Brunner – Ambühl, Bodenmann, Bieber – Fiala, Suri, Almond – Wieser, Schappi, Trachsler – Walker

Hosté: Pielmeier (Endras) – Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp – Hospelt, Oppenheimer, Plachta – Rieder, Wolf, Hager – Reimer, Ehliz, Pietta – Kink, Krammer, Seidenberg

Nord, Bulanov – Puolakka, Šefčík

10 253 diváků

Švýcarsko - Německo 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 53. Hollenstein (Brunner, Romy). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Bulanov (Rus.) - Puolakka (Fin.), Šefčík (SR). Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 10.253.

Švýcarsko: Genoni - Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossmann - Hollenstein, Romy, Brunner - Bieber, Ambühl, Bodenmann - Fiala, Almond, Suri - Wieser, Trachsler, Walker - Schäppi. Trenér: Glen Hanlon.
Německo: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp - Oppenheimer, Hospelt, Plachta - Wolf, Hager, Rieder - Reimer, Pietta, Ehliz - Siedenberg, Raedeke, Kink - Krämmer. Trenér: Pat Cortina.

Bělorusko smetlo Dány

Běloruští hokejisté zvládli své třetí vystoupení na mistrovství světa v Ostravě a po vítězství 5:1 nad Dánskem živí reálnou šanci na postup do čtvrtfinále. Klíčem k úspěchu byla druhá část, v níž obrátili skóre během necelých devíti minut třemi góly. Dvakrát se mezi střelce zapsal Jevgenij Kovyršin. Dánsko je po třech zápasech s jediným bodem bez výhry.

Čekání Dánů na první vítězství se natahuje, i když v úvodní části byli na dobré cestě. Seveřané přetavili větší aktivitu ve 14. minutě, když Jakobsen završil pohlednou spolupráci s Madsenem a gólman Laland se proti jeho střele bez přípravy už nestihl přesunout.

Jenomže Bělorusové překvapili soupeře nástupem do druhého dějství a Gavrus už po 44 sekundách poslal za Galbraitha Kosticynův pas zpoza branky. A s Dány pořádně otřásl. U všeho byli později a nechali hrát soupeře, který během devíti minut vývoj otočil.

Kovyršin z brankoviště doklepl do sítě vyražené nahození Kulakova a po druhém gólovém pasu nejproduktivnějšího běloruského hráče Kosticyna zblízka zvyšoval Šinkevič v půli zápasu už na 3:1.

Dánsko se z běloruské převahy vymanilo až na začátku poslední dvacetiminutovky a chvíli to vypadalo, že v závěru ještě může kousat. Ale v ofenzivě se nechávalo unést, a když Kovyršin po rychlém kontru prohodil puk bekhendem mezi Galbraithovými betony, Bělorusové mohli dohrát závěr v pohodě.

Jejich úspěch po dalším dánském kiksu přikrášlil pátým gólem Usenko. Symbolické gesto dánského zmaru po něm přidal bek Lauridsen, který vzteky rozštípal hůl o tyčku.

Domácí: 13:38. Jakobsen

Hosté: 20:44. Gavrus, 27:27. Kovyršin, 29:35. Šinkevič, 45:36. Kovyršin, 54:44. Usenko

Domácí: Galbraith (Dahm) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, Björkstrand, J. Jensen – Green (C), M. Poulsen, Spelling – Staal, A. Poulsen, Hansen

Hosté: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Volkov, Kitarov – Děmagin

Daniel Stricker (SUI), Jozef Kubuš (SVK) – Nicolas Fluri (SUI), André Schrader (GER)

ČEZ Aréna (Ostrava) [Kapacita: 9 821]

Dánsko - Bělorusko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Jakobsen (Madsen, Hardt) - 21. Gavrus (A. Kosticyn, Kaljužnyj), 28. Kovyršin (Kulakov, Stěpanov), 30. Šinkevič (Kaljužnyj, A. Kosticyn), 46. Kovyršin (Kulakov, Šinkevič), 55. Usenko (Kitarov, Děmkov). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Kubuš (SR) - Fluri (Švýc.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 4:4, navíc M. Lauridsen (Dánsko) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4796.

Dánsko: Galbraith - O. Lauridsen, Nielsen, J. B. Jensen, Kristensen, Boedker, M. Lauridsen, od 41. navíc Uldall - Hardt, Jakobsen, Madsen - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - Spelling, Green, M. Poulsen - Starkov, A. Poulsen, Hansen. Trenér: Jan Karlsson.
Bělorusko: Lalande - Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko - A. Kosticyn, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Drozd, Stas, Gavrus - Stěpanov, Kovyršin, Kulakov - Děmkov, Volkov, Kitarov - Děmagin. Trenér: Dave Lewis.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.