+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. července 2015 • 14:57

Vůjtek už si rozdělil práci s asistenty. Kalous půjde na tribunu

Autor:
Jiří Kalous (vlevo) a Josef Jandač budou asistenty Vladimíra Vůjtka... ###BLOK-TOP-VIDEA###

Nový trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek se již domluvil s asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem a Jaroslavem Špačkem na rozdělení kompetencí. Jandač se Špačkem budou mít mít na starosti defenzivní činnost, Kalous by se společně s Vůjtkem měli starat o ofenzivu a Kalous by vedle toho část utkání měl sledovat i z tribuny.Vůjtek již minulý týden, kdy oznámil jména svých spolupracovníků, uvedl, že počítá s tím, že všichni budou mít své úlohy. Konkrétní rozdělení kompetencí však nechtěl sdělit do té doby, než se se všemi sejde. Poslední schůzku se Špačkem absolvoval o víkendu.

"Platí, že budeme spolupracovat na všem společně," řekl Vůjtek ČTK. "Jarda Špaček a Pepa Jandač se budou starat o obránce a Jirka Kalous mi bude pomáhat s útočníky. Navíc bude sledovat soupeře i nás z tribuny při zápase," uvedl osmašedesátiletý kouč, který v létě na české střídačce nahradil Vladimíra Růžičku.

Minimálně na listopadovém turnaji Karjala ve Finsku a ve Švédsku by měl Kalous sledovat dvě třetiny zápasů z tribuny. "Uvidíme, jak to bude vypadat na prvním turnaji. Pak to zhodnotíme a rozhodneme se, jestli nám to vyhovuje. Chtěli bychom, aby první a druhou třetinu sledoval z tribuny a o přestávce nám nosil zprávy. Ve třetí třetině by poté byl s námi na střídačce," přiblížil plány Vůjtek.

Špaček by také v průběhu sezony měl intenzivněji sledovat hráče v Evropě i v zámoří. "Moje výhoda je, že nejsem v Plzni vázaný, na rozdíl od zbylých asistentů Jirky Kalouse a Pepy Jandače," uvedl Špaček na webu Indiánů.

Na rozdíl od předešlé sezony totiž nebude bývalý vynikající obránce, který spolupracoval u národního týmu i s Růžičkou, v Plzni klasickým asistentem.

"Už nebudu stát na střídačce během zápasů. Nebudu mít takovou pravomoc. Vše se vrátí do toho stavu, kdy jsem se do Plzně před třemi lety vrátil z NHL. Povedu speciální tréninky pro obránce, samozřejmě se budeme radit, konzultovat všechny problémy, budu na ledě při trénincích, ale na střídačce během zápasu se do toho klukům nebudu plést," řekl Špaček.