+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. listopadu 2015 • 15:06

Hadamczik promluvil o reprezentaci: Chybějí rozdíloví hráči

Autor:
Alois Hadamczik se vyjádřil k vystoupení národnímu týmu na turnaji Karjala
TOP VIDEA
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Extraliga se dostává do situace, kdy v ní chybějí rozdíloví hráči. Tím pak trpí i reprezentace, která by právě na mužích pro klíčové chvíle měla stát. Takový poznatek si bývalý trenér národního týmu Alois Hadamczik, který u mužstva skončil po olympiádě v Soči, odnesl z vystoupení nově tvořeného výběru na Karjala Cupu.Dvě porážky a jedna výhra na nájezdy v něm vyvolaly vzpomínky na nedávné časy. „Kdybych prohrával já, už byste se vyptávali, jestli odstoupím,“ zvedl obočí. „Ono se ale stane, že zahrajete zápas jako se Švédskem. (debakl 2:6) Musím souhlasit s trenéry, že turnaj měl z naší strany vzestupnou tendenci, výkon se lepšil a dostávali jsme méně gólů. Když skončíte poslední, musíte hledat pozitiva i negativa. U nás tím pozitivem bylo, že jsme na špatný vývoj zareagovali velmi dobře. Je třeba se na to dívat pozitivně,“ hodnotil Hadamczik.

Současným trenérům věří, že budou vybírat hráče tak, aby sestavili špičkový tým hlavně na mistrovství světa. „Když jsem byl u reprezentace já, dělal jsem to s Pepou Palečkem a vystačil jsem si. Teď je jiná doba, to vy popíšete líp než já,“ rýpnul si s úsměvem do širokého obsazení reprezentační lavičky trenérskými kapacitami z nejvyšší soutěže.

V ní ovšem kromě trenérského potenciálu vidí i značné komplikace pro národní tým. „Kdysi v Třinci jsem měl hráče jako Sekeráš, Daňo, Jánoš, Král nebo Zadina. Věděl jsem, že devět zápasů podají nadstandardní výkon a jeden od nich bude průměrný. To pomalu odchází. Dnes v extralize rozdíloví hráči chybí, což je problém právě i pro ty zkušené trenéry reprezentace,“ uvedl.

720p 480p 360p 240p
EXTRAliga: Jak si vedli ligoví hráči na Karjale? Chybí agresivita

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze