+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. května 2016 • 23:40

Hráli jsme křečovitě, možná jsme se vystříleli se Švédy, smutnil Pastrňák

Autor: ,
TOP VIDEA
Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí
SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí porážku o tři a více branek během čtyř utkání utrpěla hokejová reprezentace v úterní generálce před mistrovstvím světa proti Kanadě (0:3). Hostujícího gólmana Talbota nedokázal překonat ani David Pastrňák. "Možná jsme se vystříleli naposledy proti Švédům, nevím... Ale i takovéhle zápasy jsou. Myslím, že už jsme pak hráli moc křečovitě. I já osobně vím, že v tom výkonu byly nějaké chybičky," řekl Pastrňák novinářům.

Devatenáctiletý talent však věří, že je jen otázkou času, kdy góly opět přijdou. "Proti tak kvalitnímu týmu, jakým Kanada je, jsme si vytvořili spoustu šancí. Musíme se teď dát dohromady a hodit to za hlavu, abychom byli připravení na pátek a začali výhrou tam. Doufejme, že to tam zase bude padat hned v pátek," uvedl útočník Bostonu.

720p 360p 240p
Hvězdný Perry: Bereme jen zlato, taková je Kanada

Ví, že výsledky na turnaji budou mít mnohem větší váhu. "Byl to poslední přípravný zápas a naše hlavy už směřují hlavně k tomu, abychom byli připraveni na samotný šampionát. Myslím, že jsme odehráli slušný zápas, bohužel jsme nedali gól. Mrzí nás to i s ohledem na fanoušky, že neodjíždíme s výhrou," doplnil Pastrňák.

Kanada a Švédsko jsou podle něho rozdílnými mužstvy, ale hodně kvalitními. "Kanada je zvyklá z toho malého hřiště lítat a hrát tvrdě, jsou navíc výborní na puku. Švédi jdou zase výborně z defenzivy a mají skvělé přesilovky. Pro nás je určitě dobré, že jsme si mohli zahrát přípravné zápasy s takovými týmy," pochvaloval si Pastrňák.

Sám se cítí čím dál lépe. "Dlouho jsem předtím nehrál, teď jsem absolvoval tři zápasy, takže věřím, že už to bude jenom lepší," vyhlíží páteční start světového šampionátu.

Furch: Úroveň kanadského týmu je vyšší než v KHL

Jandač: Na přesilovce chyběli Červenka s Kovářem

720p 480p 360p 240p
Koukal po prohře s Kanadou: V přesilovkách byl rapidní rozdíl

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze