Dánsko v derby zastavilo Nory, Francie v nájezdech překvapila Němce

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V severském derby mezi Norskem a Dánskem se radovali svěřenci Janne Karlssona, kteří díky čistému kontu danského brankáře Sebastiana Dahma přetlačili Nory 3:0. Dva góly vstřelil útočník Nicklas Jensen. Favorizovaní Němci v nájezdech podlehli Francii, rozhodl Fleury. Francouzský brankář Cristobal Huet vychytal všechny tři pokusy německých hráčů.

Jensen rozhodl o výhře Dánů

Úvod zápasu patřil Norům, kteří byli aktivnější a Dahm v dánské brance předvedl několik dobrých zákroků. Nepřekonala jej ani největší soupeřova hvězda Zuccarello z New York Rangers.

Téměř trojnásobný počet střel však Norsku ke gólu nepomohl a na začátku druhé třetiny se ujali vedení Dánové. Ve 22. minutě otevřel skóre Nicklas Jensen. Stejný hráč trefil v 29. minutě tyč.Následně se mohly prosadit oba týmy, ale skóre změnil až Jesper B. Jensen, který přiblížil Dánsko výhře.

Norové však měli šance zápas zdramatizovat, zejména v přesilových hrách.Jen samotný Eller dostal v utkání deset trestných minut, v závěru druhé třetiny i ve třetí části totiž dostal útočník Winnipegu dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.Norové však nedokázali snížit ani při hře pět na tři.

Vedle nepřesné koncovky na tom měl velkou zásluhu i spolehlivý Dahm. Poslední slovo měl poté při norské power play Nicklas Jensen.

Mistrovství světa v hokeji:Skupina A - Moskva:

Norsko - Dánsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Nicklas Jensen (Storm, Madsen), 35. J. Jensen (Eller, Nielsen), 60. Nicklas Jensen (Nielsen). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Wehrli (Švýc.) - Pihlblad (Švéd.), Šefčík (SR). Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 6668.

Norsko: Haugen - Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Ödergaard - Martinsen, K. Olimb, M. Olimb - Bastiansen, Zuccarello, Rosseli Olsen - Röymark, Forsberg, Roest - Ask, Dahlström, Valkvae Olsen - Trettenes, Stene. Trenér: Roy Johansen.
Dánsko: Dahm - J. Jensen, Nicholas Jensen, Boedker, Lassen, Nielsen, O. Lauridsen, M. Lauridsen, Kristensen - Ehlers, J. Hansen, Eller - Storm, Nicklas Jensen, Madsen - Bjorkstrand, Christensen, Green - Starkov, Poulsen, Bau Hansen. Trenér: Jan Karlsson.

V nájezdech rozhodl Fleury

Francouzi se ujali už ve čtvrté minutě vedení, když puk přidržel Perret a pak načasoval přihrávku Rauxovi, který do prázdné branky snadno otevřel střelecký účet. Reprezentantům země galského kohouta patřily i další gólové šance, ale Meunier tu svou prováhal a před gólmanem Pielmeierem neuspěl ani Bertrand.

Před první přestávkou mohl vyrovnat Schütz, jenže Hueta nepřekonal.Co se nepovedlo jemu, napravil už 26 vteřin po návratu ze šaten úspěšně dorážející Rieder, který v přesilovce z konce prvního dějství potrestal Francouze za již druhé špatné střídání v zápase.

Němci se v 26. minutě museli bránit 21 vteřin ve třech a moc nechybělo, aby dvojnásobnou přesilovku bleskově využil Da Costa.V 37. minutě dokonali Němci obrat, když Schütz na středu útočného pásma dostal prostor najet si až mezi kruhy a v klidu zamířit, čehož využil k prostřelení Hueta.

Vedení si však Německo mohlo užívat jen dvě minuty a 20 vteřin, neboť ze vzduchu tečující Claireaux s posvěcením videorozhodčího vyrovnal.Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, i zásluhou Hueta, který nedopřál gólovou radost Reimerovi.

V prodloužení sice Francouzi nevyužili přesilovku, ale mrzet je to nakonec nemuselo, neboť ve druhé sérii nájezdů uspěl Fleury a Goc jako třetí z Němců nedokázal odpovědět.

Mistrovství světa v hokeji - skupina B (Petrohrad):

Francie - Německo 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Raux (Perret, Meunier), 40. Claireaux (Beron, Chakiachvili), rozhodující sam. nájezd Fleury - 21. Rieder (Gogulla, Schütz), 37. Schütz (Gogulla, Hager). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek (oba ČR) - Kilian (Nor.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 3750.

Francie: Huet - Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Dieude-Fauvel, Raux, Janil - Fleury, Bellemare, Desrosiers - Y. Treille, Meunier, Perret - S. Treille, Bozon, Bertrand - Claireaux, T. Da Costa, Ritz - Lamperier. Trenér: Dave Henderson.
Německo: Pielmeier - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Rieder, Draisaitl, Reimer - Macek, Schütz, Gogulla - Flaake, M. Goc, Noebels - Kink, Hager, Seidenberg. Trenér: Marco Sturm.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.