Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. května 2016 • 19:23

Slovenský trenér zuřil po debaklu od Němců: Přijdou změny!

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

To byla rychta! Po dvou výhrách na úvod světového šampionátu hokejisté Slovenska poprvé klopýtli. A jak. V utkání s Německem od druhé třetiny absolutně nestačili na svého soupeře a schytali debakl 1:5. „Ve všech činnostech jsme byli horší,“ nebral si servítky po utkání trenér Slováků Zdeno Cíger.

Ten po zápase běsnil. Slováci v něm sice od deváté minuty po střele Petera Cehlárika, debutanta na světovém šampionátu, vedli 1:0, ale po první přestávce na led vyjelo zcela jiné mužstvo a Němci neměli problém vývoj utkání otočit.

„Ani jeden náš hráč nebyl schopný něco vymyslet. Asi jsme nebyli správně namotivovaní. Neumíme hrát v každém utkání naplno. Němci hráli jako o život. Proti Bělorusům přijdou změny,“ slibuje na stránkách sport.sk šestačtyřicetiletý trenér.

Kapitán slovenského výběru, obránce Andrej Sekera, byl hodně zklamán slabým nasazením celého týmu. „Všichni si musíme uvědomit, že na mezinárodním turnaji je potřeba v každé chvíli na ledě nechat duši. Dnes jsme to zvládli pouze jednu třetinu, pak už hrálo jen jedno mužstvo,“ uvedl v rozhovoru se slovenskými novináři obránce Edmontonu Oilers a největší hvězda slovenského výběru.

Prohra však nebyla všechno. Zpackané utkání navíc podtrhla ztráta slovenského útočníka Tomáše Hrnky, jenž v první třetině odstoupil ze hry kvůli zraněnému ramenu. Podle trenéra Cígera pro něj šampionát skončil. „Dostal úder a má vyhozené rameno. Rentgen diagnózu potvrdil a pojede domů,“ dodal zklamaně slovenský kouč.