Česko - Norsko 7:0. Velká kanonáda, dva góly vstřelil Kašpar

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Lahůdka pro českého fanouška. Národní tým na hokejovém mistrovství světa v Rusku pokračuje v krasojízdě, Norsko porazil 7:0 a je v čele skupiny A s jedenácti body. Pod vysokou výhru se dvěma góly podepsal útočník Lukáš Kašpar a druhým čístým kontem na turnaji brankář Dominik Furch.

Norsko

Domácí: 05:11. Červenka, 09:33. Zohorna, 19:44. Kousal, 22:10. Kašpar, 28:37. Šimek, 34:53. Řepík, 39:09. Kašpar

Hosté:

Domácí: Furch (Francouz) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný, Kundrátek, Doudera – Červenka, Plekanec, Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Zohorna, Kousal – Filippi, Koukal, Jarůšek – Zaťovič.

Hosté: Volden (29. Haugen) – Holost, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Ödegaard, Sveum – Bastiansen, Martinsen, Zuccarello – Olimb K., Olimb M., Rosseli Olsen – Ask, Rymark, Forsberg – Stene, Haga, Dahlström – Trettenes.

Björk (SWE), Wiegand (SUI) – Chartrand-Piche (CAN), Ponomarjov (GER)

VTB Ice Palace, Moskva

5124 diváků

Češi nastoupili po dvou dnech volna od pondělního duelu se Švédskem (4:2) a rychle utkání rozhodli. Jako první měl ale v úvodu práci Furch, jehož ohrozili Johannesen a z následného náporu ještě Zuccarello, hvězda Norů z New York Rangers.

V šesté minutě udeřila elitní česká formace. Plekancovu teč ještě Volden vyrazil, ale v pokračující akci Pastrňák z otočky ideálně uvolnil na pravém kruhu Červenku, který se trefil k levé tyči. Ta pravá pak pomohla Norům po akci Filippiho, kterou zakončil Jarůšek. V 10. minutě sebral na útočné modré čáře Zohorna puk Nörsteböovi a střelou k pravé tyči zvýšil.

Při Tollefsenově vyloučení nebezpečně střílel Pastrňák. Furch musel řešit jen ojedinělý pokus Martinsena. Při Tryggově trestu se Norové ubránili, ale 15 vteřin před první pauzou Kousal z levé strany vystřelil a Voldenem vyražený puk si soupeř srazil do vlastní branky. Sudí si ještě situaci prověřili u videa, protože sražený Kousal mezitím skončil v brankovišti.

Norové se snažili při nástupu do druhé části zahrozit, ale ve 23. minutě opět inkasovali. Od modré čáry se trefil Kašpar a vzápětí mohl přidat další gól Jarůšek, ale jeho blafák do forhendu Volden vykryl pravým betonem. Při vyloučení Kováře a Kempného se Češi ubránili v dlouhém oslabení včetně sedmi vteřin ve třech proti pěti.

Ve 29. minutě Birner uvolnil obránce Šimka, který zamířil bekhendem nad Voldenovo rameno a stejně jako předtím Zohorna a Kousal si připsal na svém premiérovém šampionátu první trefu. Voldena v norské brance následně vystřídal Haugen.

V 34. minutě se těžce sbíral z ledu po tvrdém střetu Kousal, ale vrátil se do hry. Češi jasně vládli utkání. Trefou z levého kruhu překonal poprvé Haugena Řepík a při Trettenesově vyloučení se podruhé v utkání zapsal mezi střelce Kašpar.

Furch uhájil čistý štít ještě v závěru druhé části při Martinsenově šanci. Na startu třetího dějství udržel gólman Omsku nulu i při Koukalově vyloučení po Holösových pokusech. Haugena otestovali Pastrňák a Kašpar. Skóre už se nezměnilo ani v závěrečné přesilovce českého týmu.

ČR - Norsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. T. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), 40. Kašpar (T. Zohorna, M. Doudera). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Wiegand (Švýc.) - Chartrand-Piche (Kan.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:6, navíc Jordán (ČR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5124.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.