13. května 2016 • 17:52

Zámořská tvář odtajněna, národní tým posílí na MS Faksa z Dallasu

Autor: ,
Radek Faksa posílí národní tým na MS v Rusku ###BLOK-TOP-VIDEA###

České hokejisty posílí na mistrovství světa v Rusku útočník Radek Faksa z Dallasu. Naopak jeho klubový spoluhráč Aleš Hemský se na šampionátu nepředstaví. Debutant Faksa zaplní jedno ze zbývajících dvou míst pro hráče v poli na soupisce týmu kouče Vladimíra Vůjtka, druhé si trenéři vyhradili pro jednoho z obránců - buď Adama Poláška nebo Petra Zámorského."Bylo to těžké rozhodování, protože Radek Faksa i Aleš Hemský měli zájem na mistrovství startovat. Nakonec jsme se rozhodli pro Radka, který je univerzálním hráčem a hraje hodně fyzicky, což nám zatím trochu chybí," řekl asistent trenéra Jiří Kalous v České televizi.

Dvaadvacetiletý Faksa by se měl k týmu v Moskvě připojit v sobotu a teoreticky by poprvé mohl nastoupit v nedělním zápase proti Dánsku. Pravděpodobně bude zařazen do třetí nebo čtvrté formace. "Do prvních dvou útoků nechceme zasahovat, fungují dobře," uvedl Kalous.

Opavský rodák Faksa je čtvrtou posilou českého mužstva z NHL. V kádru jsou obránce Michal Jordán z Caroliny a útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu.

Faksa v této sezoně v NHL debutoval a ve 45 zápasech zaznamenal 12 bodů za pět branek a sedm asistencí. Ve 13 utkáních play off vstřelil tři góly a na dva přihrál. Dallas si ho vybral v roce 2012 jako třináctku draftu.