+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Adam Sušovský
15. května 2016 • 10:00

Faksa už bruslil s týmem! Hned jsem měl jasno, že přijedu, říká

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Jeho cesta se kvůli problémům s vízy protáhla na šestadvacet hodin. V noci se moc nevyspal. Radek Faksa se k českému týmu připojil až v sedm hodin ráno a hned šel na rozbruslení. Do dnešního zápasu s Dánskem (15:15) nastoupí. "Potřeboval jsem se probudit a rozjet nohy. Je super, že jsem to před zápasem stihl," říká poslední posila z NHL.Vaše cesta se nakonec protáhla na 26 hodin. Jak náročné to bylo?
"Bylo to náročné. Měl jsem problémy s vízy, zmeškal jsem první dva lety. V deset večer z Dallasu jsem nakonec odletěl, takže jsem nestihl ani let z Londýna. Musel jsem čekat deset hodin. Bylo to náročné. Ale jsem tu, je to super!"

Na letišti v Moskvě už žádný problém nenastal?
"Dvě dvě a půl hodiny jsem čekal, až mi vyřídí víza, takže jsem se dostal až v půl sedmé ráno na hotel. Jen jsem si odhodil věci a šel na zimák."

Než jít spát, rozhodl jste se jít rovnou na led?
"Trošku se probudit a rozjet ty nohy. Od doby, co jsme vypadli, jsem nebyl na ledě. Musím si trochu ošahat větší kluziště. Je super, že jsem si mohl před zápasem zabruslit."

ZÁPAS ČESKO - DÁNSKO SLEDUJTE ONLINE OD 15:15 ZDE>>>

Radek Faksa na prvním tréninku reprezentace
Radek Faksa na prvním tréninku reprezentace

Jak jste se cítil fyzicky?
"První dvě cvičení trvalo, než se rozjely nohy. Jinak jsem se cítil v pohodě."

A co psychicky? Byl jste si hned po vyřazení Dallasu jistý, že chcete přijet?
"Měl jsem hned jasno! Pan Lener mi volal ve čtvrtek. Říkal jsem, že rád pojedu, jestli je o mě zájem. V pátek jsem odletěl."

Pan Vůjtek naznačil, že možná bude naštvaný váš spoluhráč Aleš Hemský za to, že nominovám nebyl. Byl naštvaný?
"Bavili jsme s o tom, bydlel jsem u něj. Rád by přijel, počítal s tím. Měl nějaké problémy s kyčlemi, ale pořád chtěl přijet a chtěl reprezentovat."

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze