+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. května 2016 • 18:05

Ráno přiletěl, odpoledne už hrál. Faksa ale sledoval první prohru

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho cesta na světový šampionát se kvůli problémům s vízy hodně protáhla! Bezmála na třicet hodin, navíc ani v noci se moc nevyspal. Český útočník Radek Faksa se k národnímu týmu připojil až v sedm hodin ráno, absolvoval rozbruslení a odpoledne bez větších okolků naskočil do utkání s Dánskem. To Češi ale nakonec nezvládli a překvapivě prohráli 1:2 po samostatných nájezdech.Ráno dvaadvacetiletý útočník kroužil po kluzišti hlavní arény Parku legend v černém dresu a nebyl si tak jistý, jestli do odpoledního utkání zasáhne. "Radek začne jako třináctý útočník, ale v průběhu zápasu by se měl dostat do hry," prozradil před utkáním asistent Jaroslav Špaček.

Faksa se ale do utkání cítil připraven. "Je tam trochu únava, bylo to dlouhé. Ale zabruslil jsem si, to mi pomohlo," řekl po rozbruslení rodák z Opavy.

VIDEO: Podívejte se na rozhodující branku utkání 

Trenéři v předstihu naznačili, že s posilou počítají zatím do čtvrté formace. V prvním dějství útočník Dallasu se ale na led nedostal. V druhé části však přišla jeho chvíle. Ve čtvrtém útoku nahradil útočníka Richarda Jarůška a hned v prvním střídání si svůj pobyt na ledě trochu protáhl a strávil na něm téměř minutu.

Postupem času se dostával do tempa a dvakrát během závěrečné třetiny si vytvořil se svými kolegy z útoku menší tlak v obranném pásmu Dánů. K vytoužené brance to však nevedlo. Mladý útočník se nakonec do statistik o utkání výrazně nezapsal a nepřipsal si ani jednu střelu. Jeho čas na turnaji ale snad ještě přijde!

VÍCE O MISTROVSTVÍ SVĚTA V RUSKU ČTĚTE ZDE >>>

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze