17. května 2016 • 20:46

Neměli na to! Jsou nezkušení a nesoustředění, stírá Slováky tisk

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Slovenský hokejový tým na postup mezi osmičku nejlepších na světovém šampionátu v Rusku neměl, největším problémem svěřenců trenéra Zdeno Cígera byla podle slovenských médií ofenziva a proměňování šancí. Třetí rok po sobě tak slovenští hokejisté budou chybět ve čtvrtfinále mistrovství světa."Vzhledem k průběhu šampionátu je zřejmé, že Slovensko končí v Petrohradu zaslouženě. Letos jsme na postup neměli - herně ani kvalitativně. Slováci vyhráli na turnaji v řádné hrací době jen úvodní dvě utkání proti Maďarům a Francouzům, což v konečném zúčtování stačilo na poměrně bezpečně vybojovanou záchranu," napsal list Denník N po posledním vystoupení slovenské reprezentace, které na postup do čtvrtfinále nestačila ani dnešní výhra v prodloužení nad výběrem Spojených států.

Slovenský tým na šampionátu podle deníku trpěl nezkušeností, nesoustředěností a přidalo se neobvykle mnoha zranění. "Až sedm bezgólových třetin po sobě je zoufalá vizitka, tak dlouhou sérii bez (vstřeleného) gólu netáhl žádný jiný tým na šampionátu," uvedl list, podle kterého Slovákům také chyběla opora v brance. S ohledem na kvalitu hráčů označil deník právě brankářský post za klíčový, který rozhodne o tom, zda na příštích mistrovstvích světa Slovensko uspěje, ať již v klání o čtvrtfinále nebo o záchranu.

Brock Nelson v šanci nepřekonal slovenského brankáře Juliuse Hudáčka
Brock Nelson v šanci nepřekonal slovenského brankáře Juliuse Hudáčka

List Plus Jeden deň zkritizoval složení slovenského mužstva. "Už při tvorbě týmu nastala chyba, protože jsme postrádali jeho vyváženost - starší, střední a mladší generace. Trenér Cíger se vyjádřil, že staré hráče nebudou oslovovat, protože jim chybí motivace," uvedl deník. Dodal, že mladí hráči zaostávali za soupeři v bruslení, a když pak slovenští hráči nestíhali, pomáhali si fauly.

Podle listu Sme po šampionátu v Rusku už zůstává jen doufat, že turnaj posune Slováky kupředu a že něco dal mladým hokejistům, kteří by měli reprezentaci táhnout v budoucnu. "Bylo by dobré, kdyby se začalo uklízet jinde než v reprezentačním týmu. Na svazu, v klubech, které neplatí hráčům," napsal.

VIDEO: Podívejte se na sestřih zápasu Slovensko - USA


Témata:  ohlasySlovenskosvěthokejSport