+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
19. května 2016 • 22:45

Kašparova kouzelná série skončila. Sledoval jsem ho, odhalil brankář USA

Autor: ,
TOP VIDEA
Slavia - Dukla: Neskutečný Škoda – málem upadl, ale dokázal přehodit Radu a Slavia vede 2:0 Slavia - Dukla: Neskutečný Škoda – málem upadl, ale dokázal přehodit Radu a Slavia vede 2:0
Slovácko - Plzeň: Kopic si počkal u tyče a propálil Heču – 1:0 pro Plzeň Slovácko - Plzeň: Kopic si počkal u tyče a propálil Heču – 1:0 pro Plzeň
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na čtvrtý pokus už na mistrovství světa útočníkovi Lukáši Kašparovi oblíbená finta se zakončením nájezdu mezi betony gólmana Keitha Kinkaida nevyšla a čeští hokejisté bez vstřelené branky v rozstřelu ztroskotali ve čtvrtfinále na Spojených státech amerických. Jako jediný se v nájezdech trefil osmnáctiletý favorit letošního draftu NHL Auston Matthews.Brankář Keith Kinkaid dovršil povedený zápas a chytil všechny tři české pokusy, včetně pokusu dosud neomylného Kašpara. "Špatně jsem si najel a špatně jsem to trefil," litoval Kašpar svého neúspěšného pokusu z první série.

"Bylo to nějak divně vyžehlené, rolbař to udělal méně než minule. Nechci se na to vymlouvat, ale puk se mi zvedl, zvrtlo se mi to na hokejce a já mu trefil hůl," popisoval Kašpar, po němž neuspěli v nájezdech ani Petr Koukal a Tomáš Zohorna.

Hlavní zásluhu na neproměněném Kašparově nájezdu však měl americký gólman Kinkaid: „Sledoval jsem zápas Česka se Švýcarskem a zaujalo mě, jak Kašpar trefil nájezd mezi nohy. Vzpomněl jsem si na to, když na mě jel,“ řekl po utkání.

VIDEO: Sestřih zápasu Česko - USA

Mistra světa z Německa z roku 2010 hodně mrzelo, že dobře rozehraný turnaj končí pro český tým ve čtvrtfinále. "Měli jsme super skupinu a pak to v prvním zápase play off nevyjde," uvedl Kašpar. Češi skončí na turnaji pátí a útok na první medaili od roku 2012 se odkládá.

"Umístění bude špatné, ale myslím si, že se celý tým nemá za co stydět. Národ z nás měl dva týdny radost. Bohužel jedeme domů. Hráli jsme slušný hokej, ale teď jsme bez medaile," řekl Kašpar.

Vše o MS v hokeji čtěte zde >>>

720p 480p 360p 240p
Experti o Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

720p 480p 360p 240p
Experti o budoucnosti českého hokeje: Musíme něco změnit v mládeži

720p 480p 360p 240p
Experti po vyřazení: Odcházíme se vztyčenou hlavou

720p 480p 360p 240p
Martin Ručinský o trestném střílení Tomáše Zohorny: Provedl to vynikajícím způsobem

 Klasická verze
Mobilní verze