Záchrana! Slovensku pomohl i nevídaný kiks a vlastní branka Itala

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Měli velké štěstí, že na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem narazili na ještě větší nešťastníky. Ze skupiny A padá Itálie, která své působení na šampionátu zakončila hodně kuriózní vlastní brankou obránce Alexandera Eggera. Při power play škobrtnul před vlastní opuštěnou bránou a zasunul puk do sítě. Dánsko vyhrálo 2:0 a zachránilo Slovensko mezi elitou.

Ale bylo to neskutečné drama. K definitivní záchraně slovenští hokejisté potřebovali, aby Dánsko uhrálo minimálně bod s Itálií. Takřka 58 minut bylo skóre nerozhodné 0:0! A ne, že by Italové neměli šance. Jenže když v čase 57:26 inkasovali v oslabení od Nichlase Hartda, přidali si pak při power play ještě vlastní gól. Nešťastníkem byl obránce Alexander Egger, sudí gól připsali Peteru Reginovi. Ten se z Dánů dotknul puku jako poslední.

Trnuli i slovenští hokejisté. Záchranu si sice mohli ještě sami vybojovat i v úterním duelu se Švédskem (12:15). Ale v aktuálním rozpoložení a rozložení sil by byl i bod docela utopií. V pondělí se tak celé Slovensko obrazně obléklo do červenobílých dánských barev. „Samozřejmě budeme všichni držet palce Dánům,“ hlásil ještě před zápasem útočník Marcel Haščák.

Po dánském vítězství v posledních minutách si všichni hluboce oddechli. I proto, že už nehrozí, aby se mistrovství světa v roce 2019 v Bratislavě a Košicích hrálo bez Slovenska.

Hosté:

Domácí: Dahm (Sörensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Klarskov, Aagaard, Bau Hansen – Russell.

Hosté: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Scandella, Andergassen – Morini, D. Kostner (A), S. Kostner – Ant. Bernard (C), Gander, Traversa – Goi, Lambacher, Marchetti.

Fonselius (FIN), Odins (LAT) – Ritter (USA), Suominen (FIN)