26. února 2016 • 21:25

V zámoří tipují sestavu Čechů pro SP: Mrázek, Jágr ANO, Vrbata NE

Autor:
Kdo bude v sestavě Čechů na SP? ###BLOK-TOP-VIDEA###

Buch! Buch, buch. Srdcebeat hokejového fanouška se zrychluje, v následujících měsících bude na co koukat. Komu fandit. Play off hokejové extraligy, květnové mistrovství světa v Rusku, přetahovaná o grál jménem Stanley Cup a pak? Světový pohár, který na přelomu září a října bude hostit Toronto. Vysoce prestižní server The Hockey News si zavěštil a složil sestavu českého národního týmu.Světový pohár, který se naposledy konal v roce 2004, se bude hrát od 17. září do 1. října v hale Air Canada Centre v Torontu. Česká reprezentace se utká v základní skupině A s Kanadou, Týmem Evropy a USA. Skupinu B tvoří Rusko, Švédsko, Finsko a Tým Severní Ameriky, který budou tvořit hráči do 23 let.

Čechy povede jako hlavní trenér Josef Jandač, jedním z asistentů bude bývalý skvělý útočník Václav Prospal, generálním manažerem by měl být Martin Ručinský. Jasno, které panuje okolo složení realizačního týmu, ale nevládne v hráčském kádru.

"V žádném případě, ani kdybych dal v sezoně osmdesát gólů," odpověděl třeba 44letý Jaromír Jágr televizi TSN na dotaz, zda by na dostaveníčku hvězd v Torontu chtěl startovat.

Všech osm účastníků zveřejní úvodní šestnáctičlenné nominace ve středu 2. března. Už v úterý 23. února ale přispěchal redaktor severu thehockeynews.com Matt Larkin s možnou sestavou českého týmu, kterou konzultoval s hokejovým oddělením deníku Sport. Takhle by měla vypadat, a Jágr v ní figuruje.

Brankáři:
Petr Mrázek, 24 let, Detroit Red Wings
Michal Neuvirth, 27 let, Philadelphia Flyers
Alexandr Salák, 29 let, Sibir Novosibirsk (KHL)

Náhradníci: Dominik Furch, Jakub Kovář, Ondřej Pavelec

Obránci:
Radko Gudas, 25 let, Philadelphia Flyers
Tomáš Kundrátek, 26 let, Slovan Bratislava (KHL)
Zbyněk Michálek, 33 let, Arizona Coyotes
Roman Polák, 29 let, San Jose Sharks
Ladislav Šmíd, 30 let, Calgary Flames
Andrej Šustr, 25 let, Tampa Bay Lightning
Marek Židlický, 39 let, New York Islanders

Náhradníci: Michal Jordán, Michal Kempný, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Rozsíval

Útočníci:
Roman Červenka, 30 let, Piráti Chomutov
Michael Frolík, 28 let, Calgary Flames
Martin Hanzal, 29 let, Arizona Coyotes
Aleš Hemský, 32 let, Dallas Stars
Tomáš Hertl, 22 let, San Jose Sharks
Jiří Hudler, 32 let, Calgary Flames
Jaromír Jágr, 44 let, Florida Panthers
David Krejčí, 29 let, Boston Bruins
Ondřej Palát, 24 let, Tampa Bay Lightning
David Pastrňák, 19 let, Boston Bruins
Tomáš Plekanec, 33 let, Montreal Canadiens
Vladimír Sobotka, 28 let, Omsk
Jakub Voráček, 26 let, Philadelphia Flyers

Náhradníci: Michal Birner, Patrik Eliáš, Radek Faksa, Tomáš Fleischmann, Dmitrij Jaškin, Jan Kovář, Milan Michálek, Andrej Nestrašil, Jiří Novotný, Michael Řepík, Jiří Sekáč, Dominik Simon, Tomáš Vincour, Radim Vrbata, Pavel Zacha

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina A