+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. března 2016 • 17:10

První český výběr na SP: Tři brankáři, hvězdy i Kempný

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Budoucí trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil šestnáctičlennou úvodní nominaci na zářijový Světový pohár v Torontu. Na seznamu vyvolených nechybí Ondřej Pavelec nebo Vladimír Sobotka. Podívejte se na první český výběr.První pozvánky do národního týmu se dočkali brankář Michal Neuvirth z Philadelphie, obránce Andrej Šustr z Tampy Bay a útočník David Pastrňák z Bostonu. Podle předpokladů chybí čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr z Floridy, s kterým bude vedení národního týmu dále jednat.

Do kádru byli rovnou zařazeni všichni tři gólmani - vedle Neuvirtha jsou to Petr Mrázek z Detroitu a Ondřej Pavelec z Winnipegu.

Vedle čtrnáctky nominovaných z NHL se dostali do výběru také bek Michal Kempný s útočníkem Vladimírem Sobotkou z ruského Omsku, kteří budou zřejmě jedinými nominovanými hráči z Evropy mezi úvodními šestnáctkami vyvolených všech účastníků turnaje.

V týmu jsou dále čtyři beci a devět útočníků. V obraně jsou vedle Šustra a Kempného zkušený Roman Polák ze San Jose a Radko Gudas z Philadelphie, který má na kontě tři straty z olympijských her 2014 v Soči.

Na Světový pohár pojede i Kempný, Jágr zatím chybí

Hudler v prvním výběru chybí

V útoku se vedle hvězd Davida Krejčího z Bostonu, Jakuba Voráčka z Philadelphie či Tomáše Plekance z Montrealu i dalších zkušených reprezentantů Michaela Frolíka z Calgary, Martina Hanzala z Arizony a Tomáše Hertla ze San Jose dostal do týmu i Ondřej Palát z Tampy Bay, který má také tři starty z předloňské olympiády.

Chybí například Jiří Hudler, nová posila Floridy. Do 1. června, kdy se uzavře celý třiadvacetičlenný kádr, Jandač se svými spolupracovníky doplní ještě sedmičku hráčů do pole.

Světový pohár se bude hrát od 17. září do 1. října a Češi se v základní skupině A utkají s Kanadou (18. září ve 2:00 SEČ), s Týmem Evropy (19. září v 21:00 SEČ) a Spojenými státy americkými (23. září ve 2:00 SEČ). Před turnajem se utkají 8. a 10 září s Ruskem v Petrohradu a v Praze a generálkou bude ve středu 14. září duel v Pittsburghu proti Týmu Severní Ameriky.

Sestava Čechů na Světový pohár

BRANKÁŘI

Petr Mrázek 24 let Detroit (NHL)

Michal Neuvirth 27 let Philadelphia (NHL)

Ondřej Pavelec 28 let Winnipeg (NHL)

OBRÁNCI

Michal Kempný 25 let Omsk (KHL)

Roman Polák 29 let San Jose (NHL)

Radko Gudas 25 let Philadelphia (NHL)

Andrej Šustr 25 let Tampa Bay (NHL)

ÚTOČNÍCI

Jakub Voráček 26 let Philadelphia (NHL)

David Krejčí 29 let Boston (NHL)

David Pastrňák 19 let Boston (NHL)

Tomáš Plekanec 33 let Montreal (NHL)

Ondřej Palát 24 let Tampa Bay (NHL)

Michael Frolík 28 let Calgary (NHL)

Martin Hanzal 29 let Arizona (NHL)

Vladimír Sobotka 28 let Omsk (KHL)

Tomáš Hertl 22 let San Jose (NHL)

Nastupující trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač oznámil šestnáctičlennou nominaci týmu na Světový pohár
Nastupující trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač oznámil šestnáctičlennou nominaci týmu na Světový pohár

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina A