27. května 2016 • 12:13

Otazníky kolem nominace? Hudler byl oříšek, Michálek bere všechny role

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Trenér české reprezentace Josef Jandač se v nominaci na Světový pohár v Kanadě nebál překvapit. Útočník Jiří Hudler se do výběru nedostal, místo něj dostal přednost třeba v St. Louis o sestavu věčně bojující útočník Dmitrij Jaškin či v posledních letech často zraněný útočník Milan Michálek, který je zřejmě největším překvapením v třiadvacetičlenné nominaci. „Milan akceptuje jakoukoliv roli v týmu, třeba i post třináctého útočníka. To rozhodlo,“ uvedl Jandač na tiskové konferenci. Na jaká témata hovořil?Absence Jiřího Hudlera

"Jirka je výborný hráč. Má svoje kvality. Na tom rozhodnutí jsme strávili hrozně moc času. Byl to pro nás nejtěžší oříšek celé nominace. Nevznikalo to lehce. Ale Jirka se nám nakonec nevešel do prvních dvou pětek a to byl hlavní faktor, proč jsme upřednostnili jiné hráče."

Nominace Milana Michálka

"On akceptuje jakoukoliv roli v týmu. To je jeho největší deviza. Je to silný, odolný hráč. V posledních sezonách hodně hraje v defenzivních formacích. Na oslabení je výborný. Jeho role ve výběru bude spíš defenzivní. Jeho fyzická síla nám přijde vhod. Ostatní týmy mají také hodně urostlých hráčů, i podle toho jsme se v jeho případě rozhodovali."

720p 480p 360p 240p
Jandač: V nominaci jsme dali přednost hráčům z NHL

O hráčích, co přesvědčili na MS v Rusku

"Michal Jordán a jeho výkony na šampionátu byly velice spolehlivé. Všichni víme, jak jsme na tom s obránci v NHL. Přesvědčil nás a zaslouží si šanci. Po Radku Faksovi jsme sáhli na základě druhé poloviny sezony, kterou měl skvělou a pravidelně hrál. Navíc je tam případná vazba s Alešem Hemským. Radek na šampionát dorazil později, měl menší komplikace s příletem, takže to měl hodně těžké. Podle toho jsme se u něj nechtěli rozhodovat."   

O hráčích z Evropy

"Úzký led hrál v našem rozhodování největší roli. My jsme chtěli dát prostor hráčům, kteří jsou zvyklí hrát na úzkém ledu. Z hráčů z Evropy měl největší šanci Roman Červenka, ale nakonec jsme zvolili vzít všechny kluky z NHL. Jen obránci Kempnému jsme věřili. Je to levoruký hráč, který jde do NHL. Situaci určitě zvládne. Uvažovali jsme také o Radimu Šimkovi a Jakubu Jeřábkovi. Oba na šampionátu se předvedli ve skvělém světle, ale potom jsme ještě měli nějaký čas a nakonec se rozhodli vybrat pouze hráče z NHL."

O zraněních

"Třeba nominaci dlouhodobě zraněného Andreje Nestrašila jsme dlouho zvažovali. Andrej je momentálně v plné rekonvalescenci. Kdyby byl zdravý, ale tak by určitě jel. Hodně se nám všem letos líbil. Jenže to jeho zranění je hodně komplikované. Nevíme, jak na tom bude. Pokud sezonu stihne, tak maximálně na začátku a otázka, jak by na tom byl. Tady se bavíme, že by v záři naskočil do rozjetého rychlíku a třeba by se nestihl dostat do formy, navíc to zranění by jej mohlo nějak limitovat. Vladimír Sobotka by měl být na turnaj zcela připraven. U Davida Krejčího bude záležet dost na rozhodnutí klubu. Martin Ručinský měl před let podobné zranění a za tři měsíce po operaci byl v plné zátěži. Podle mě to stihne, všechno jde podle plánu." 

Nominace Česka na Světový pohár:

Brankáři: Petr Mrázek (Detroit Red Wings/NHL), Michal Neuvirth (Philadelphia Flyers/NHL), Ondřej Pavelec (Winnipeg Jets/NHL)

Obránci: Radko Gudas (Philadelphia Flyers/NHL), Michal Kempný (Avangard Omsk/KHL), Roman Polák (San Jose Sharks/NHL), Andrej Šustr (Tampa Bay Lightning/NHL), Zbyněk Michálek (Arizona Coyotes/NHL), Jakub Nakládal (Calgary Flames/NHL), Michal Jordán (Carolina Hurricanes/NHL)

Útočníci: David Krejčí, David Pastrňák (oba Boston Bruins/NHL), Michael Frolík (Calgary Flames/NHL), Martin Hanzal (Arizona Coyotes/NHL), Tomáš Hertl (San Jose Sharks/NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL), Vladimír Sobotka (Avangard Omsk/KHL), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL), Aleš Hemský, Radek Faksa (oba Dallas Stars/NHL), Dmitrij Jaškin (St.Louis Blues/NHL), Milan Michálek (Toronto Maple Leafs/NHL).

*tučně vytištění hráči byli nominováni dnes

NOMINACE NA SVĚTOVÝ POHÁR SLEDUJTE ONLINE  ZDE>>>

720p 480p 360p 240p
Ručinský: Už nejsme v silné čtyřce, ale hokej se hraje na ledě, ne na papíře

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina A