+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Ryšavý
29. května 2016 • 00:30

Jaškin se těší na SP: Bitka s Polákem? Vím, o co šlo, vyříkali jsme si to

###BLOK-TOP-VIDEA###

Tenhle moment z bojů o Stanley Cup zaskočil kdekoho. Obránce Roman Polák ze San José v pátém zápase finále Západní konference shodil rukavice a jal se bušit do svého bývalého spoluhráče Dmitrije Jaškina, toho času útočníka St. Louis. Teď se oba kamarádi ocitli v nominaci české hokejové reprezentace na zářijový Světový pohár v Torontu.



„Už je to za námi,“ usmívá se Dmitrij Jaškin v rozhovoru pro Nedělní Sport. „S Romanem jsme si všechno vyříkali a je to v pohodě. Všechno zůstalo na ledě. Já mu jenom přeju, aby finále vyhráli a s Tomášem Hertlem pohár přivezli do Česka.“

Polák novinářům říkal, že vy moc dobře víte, proč se do vás tak pustil. Co byl ten spoušťák?
„Šlo o věc v souboji předtím, než se to stalo, něco se mu tam nelíbilo. Vím, o co šlo, ale dál to není potřeba řešit. Vyříkali jsme si to a všechno je, jak má být.“

Sýkora, Chára i bratři. TOP 5 velkých bitek v NHL mezi kamarády - čtěte ZDE »

Ale na pocit, kdy se člověk dostane pod jeho kladiva se asi jen tak nezapomíná.
„To ne. (směje se) Já se hlavně snažil, aby to nebyl žádný průšvih.“

VIDEO | Podívejte se na bitku Romana Poláka s Dmitrijem Jaškinem


Spoluhráči ocenili odvahu, že jste se s ranařem zkusil bít?
„Jo, akorát mě mrzí, že jsme právě tenhle zápas nedotáhli k výhře. Po bitce jsme dali při přesilovce gól, vedli 3:2 a mohli jsme náskok udržet. Jenže takový je hokej, Sharks to otočili, dostali mečbol a v dalším zápase postoupili.“

Celý rozhovor s Dmitrijem Jaškinem o nominaci na SP a sezoně v zámoří najdete v Nedělním Sportu! Elektronickou verzi čtěte ZDE »

720p 480p 360p 240p
Trenér Jandač: V nominaci jsme dali přednost hráčům z NHL

720p 480p 360p 240p
Ručinský: Nejsme v silné čtyřce, ale hokej se nehraje na papíře

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina A







Klasická verze
Mobilní verze